İstanbul’da Kara Bulutlar! Gündüz Vakti Hava Karardı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından İstanbul genelinde yoğun bulutlanma görüldü. Bulutlar İstanbul'da havayı kararttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul geneline yapılan yağmur uyarısının ardından kentin kuzey kesimlerindeki bulutlanmalar görüntülendi. Bulutlar nedeniyle adeta gündüz geceye döndü. İşte hava durumuna dair son tahminler…


İSTANBUL YARIN DAHA KÖTÜ

İstanbul’da il genelinde yer yer sağanak yağış uyarısı yapılmıştı. Yetkililer, özellikle gece saatlerinde poyraz fırtınası ile birlikte metrekare başına 21 ile yer yer 50 kilogram yağış düşebileceği bildirildi.

TÜRKİYE GENELİNDE KUVVETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR

Bunaltıcı yaz sıcakları adım adım geride kalıyor Meteoroloji’nin yayınladığı hava durumu raporuna göre hava sıcaklıkları bir miktar düşüyor. Bugün Marmara Bölgesi dolaylarında yağışlar ve rüzgar etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; sabah saatlerinde Marmara’nın kuzey kesimleri, Çanakkale’nin kuzeydoğu ve Balıkesir’in kuzey ilçeleri ile Ankara ve Çankırı çevrelerinin; öğleden sonra Akdeniz ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kars ve Ardahan çevreleri ile Aydın ve Muğla’nın iç kesimlerinin; akşam ve gece saatlerinde ise Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Marmara ve Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

MARMARA’DA SON DURUM

Parçalı yer yer çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimleri, Çanakkale’nin kuzeydoğu ve Balıkesir’in kuzey ilçelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı