adplus-dvertising

İstanbul’da kadın hırsızlar kamerada: Okula başlayacak çocuğun kumbarasını çaldılar

Zeytinburnu’nda maskeli iki kadın hırsız güpegündüz girdikleri bir evde, 6 yıldır okula başlayacağı gün için para biriktiren çocuğun kumbarasını çaldı. Hırsızlık anları kameralara yansırken, ortalama 25 bin lirası çalınan çocuğun ailesinin şikayeti üstüne polis, hırsızların yakalanmasını için çalışma başlattı.
Takip et
İstanbul’da kadın hırsızlar kamerada: Okula başlayacak çocuğun kumbarasını çaldılar
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Zeytinburnu Yenidoğan Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre öğle saatlerinde sokakta bulunan bir binaya giren cerrahi maskeli iki kadın, katları tek tek gezerek zillere basıp dairelerde birilerinin olup olmadığını kontrol etmeye başladı. Bir süre sonra kadınlardan biri binada gözcülük yaparken öbür kadın ise boş olan daireye girdi. Binaya birilerinin girmesiyle iki defa evden çıkan hırsız kadın, kimsenin olmaması üstüne çıktığı daireye son defa girdi. Çocukların odasına giren kadın hırsız, sonrasında içerisinde ortalama 25 bin lira olan kumbarayı çaldıktan sonra hızla binadan ayrıldı. Hırsızlık anları ise kameralara yansıdı.

İstanbul’da kadın hırsızlar kamerada: Okula başlayacak çocuğun kumbarasını çaldılar

Okula başlayacağı gün için para biriktirmiş

Olayın sonrasında eve gelen çocukların ailesi kumbaranın olmadığını görünce güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Aile evlerine hırsız girdiğini görünce görüntülerle beraber emniyete giderek şikayette bulundu. Polis ekipleri hırsızların yakalanması için çalışma başlattı. Kumbarası çalınan çocuğun ortalama 6 senedir okula başlayacağı gün için para biriktirdiği ortaya öğrenildi.

“Çocukların 6 senedir kumbarasında biriktirdiği 25 bin lirasını çalıyorlar”

Olayla alakalı konuşan Nurullah Acar, “Bugün bizim binaya iki kadın girdi. Kamerada olduğu gibi yüzleri maskeliydi. Benim kardeşimin dairesine 5 dakika aralıklarla 3 defa girdiler. Biri içerideyken diğeri de etrafı kontrol ediyor. Biri geldiğinde evden çıkıyorlar, kapıyı kapatıp ve sonra gelip tekrar içeriye giriyorlar. Üçüncü girişlerinde ise evin içerisinde çocukların 6 senedir kumbarasında biriktirdiği 25 bin lirasını çalıyorlar. Yeğenim yani kardeşimin çocuğu için önümüzdeki yıl okula başlayacak diyerek o paraları toplamıştı. Maalesef bu kadınlar mı diyeyim hırsızlar mı diyeyim bizde ne diyeceğimizi şaşırıyoruz. Alıp götürüyorlar ve halen yoklar. Umarım yakalanıp adalete teslim edilirler” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.