adplus-dvertising

İstanbul’da kaçak akaryakıt operasyonu: 88 bin 500 litre ele geçirildi

İstanbul’un 4 ilçesinde gerçekleştirilen ve 88 bin 500 litre kaçak akaryakıtın ele geçirildiği operasyonlarda yakalanan 6 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı.
Takip et
İstanbul’da kaçak akaryakıt operasyonu: 88 bin 500 litre ele geçirildi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, akaryakıt kaçakçılığı suçunun engellenmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Ekipler, madeni yağlara kimyasal maddeler karıştırılarak illegal taktiklerle imal edilen, halk otobüsleri ve şehirlerarası otobüslerin motorlarında yangınlara sebep olarak vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye düşüren, egzoz salınımı neticesinde hava kirliliğine sebep olan ve piyasada kayıt dışı satışı ile devletin vergi kaybına uğratıldığı “10 numara yağ” olarak tabir edilen kaçak akaryakıtın imal ve satışının engellenebilmesi maksadıyla operasyonlar düzenledi.

88 bin 500 litre kaçak akaryakıt ele geçirildi

2022 senesi Temmuz ayı içerisinde Ataşehir, Ümraniye, Sultanbeyli ve Tuzla ilçelerinde yapılan operasyonlar sonucunda toplamda 88 bin 500 litre karışımlı akaryakıt ele geçirildi. Kaçak akaryakıt naklinde kullanılan 5 araca el konuldu. Konu ile alakalı kaçak akaryakıt taşıyan ve satan 6 şüpheli şahıs hakkında “5607 Sayılı Yasaya Muhalefet” suçundan adli işlem yapıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.