İstanbul’da iş yerleri için HES kodu uygulaması başladı!

İstanbul’da bugünden itibaren kahvehane, kıraathane, internet kafe, berber, nikah salonu, spor salonlarına HES koduyla girilmeye başlandı.
Takip et
İstanbul’da iş yerleri için HES kodu uygulaması başladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında İstanbul Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi tarafından 11 Mart’ta yeni kararlar alındı.

Buna göre, bütün kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bütün resmi-özel okul ve kuruluşlara girişlerde, sivil toplum kuruluşlarına girişlerde, kahvehane, kıraathane, internet kafe, berber, nikah salonu, Spor salonlarına girişlerde Yaşam Eve Sığar (HES) koduyla girilmesi mecburiyeti getirildi.

HES Kodu mecburiyeti ile iş yerlerine girişler sabah saatlerinden itibaren başladı.

Beyoğlu’nda HES Kodu ile kıraathaneye gelenler de uygulamayı açarak içeri girdi.

Uygulamadan memnun olduklarını söyleyen vatandaşlar, “Bu uygulama hem bizim için hem de öbür vatandaşlar için çok mühim” şeklinde konuştu.

“Bu uygulama için geç bile kalındı”

Kıraathane işletmecisi Murat Aktaş “Bugün müşterilerimize de söyledik. HES kodu olmadan kimseyi içeri almayacağız. Kaymakamımız da belirtti. Bugünden itibaren HES kodu zorunlu. Sorumluluk getirdiler. Denetlemeler de var. Bu uygulama için geç bile kalındı. Ama sonunda oldu iyi oldu” diyerek konuştu.

“Kurallara uyarsak koronavirüsten kurtulacağımıza inanıyorum”

Ataşehir’de bir kırarathaneye çay içmeye gelen Servet Gökçil “Bu uygulama çok iyi oldu. Sıkı denetim yapılması lüzumlu. Kurallara uyarsak koronavirüsten kurtulacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.