İstanbul’da iş saatinde metrolar tıka basa doldu!

Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla İstanbul’da mesai saatlerinde yeni düzenleme yapıldı, toplu taşıma araçlarında sabah saatlerinde yoğunluk meydana geldi.
Takip et
İstanbul’da iş saatinde metrolar tıka basa doldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin son toplantısında alınan karar uyarınca İstanbul’da kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri 2 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değiştirildi.

09.00’DA BAŞLADI

Genel olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarında pandemi nedeniyle daha önce saat 10.00’da başlayan mesaiye 09.00’dan itibaren başlanması kararlaştırıldı.

Bu karar ile beraber özel sektörde çalışanların da aşağı yukarı aynı saatlerde işe başlaması toplu taşıma araçlarında ve İstanbul trafiğinde yoğunluğa neden oldu.

D-100 Karayolunda Beylikdüzü-Avcılar-Küçükçekmece hattında gün ağarmadan büyük araç yoğunluğu görülürken, metrobüs ve metrolarda da sırt sırta yolculuk yapılmaya başlandı.

Ara istasyondan hareket sayısının azaltılması ile Beylikdüzü’nden Avcılar’a gelen metrobüslerde yoğunluk saat 09.00’a kadar sürdü.

İstanbul’da iş saatinde metrolar tıka basa doldu!

Bağcılar’daki Kirazlı-Yenikapı ve Yenikapı-Atatürk Havaalanı metro hatlarında yolcular özellikle metrobüs aktarma noktalarına kadar sırt sırta yolculuk yapmak mecburiyetinde kalırken ‘Sosyal mesafe’ kuralı da uygulanamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.