adplus-dvertising

İstanbul’da insanlık örneği kamerada: Kağıthane polisi 10 bin doları sahibine teslim etti

Kağıthane’de işlek bir cadde üstünde aracından inen adam cebinden yere deste halindeki 10 bin dolar düşürüp uzaklaştı.
Takip et
İstanbul’da insanlık örneği kamerada: Kağıthane polisi 10 bin doları sahibine teslim etti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yerde paraları gören bir esnaf dolarları alarak emniyete ulaştırdı. Adamın paraları yere düşürdüğü anlar kameralara yansırken Çağlayan Polis Merkezi Amirliği ekipleri, kamera görüntülerinden adamı belirlenip dolarları teslim etti. Mustafa Güloğlu, “Polis ekipleri bana ulaştı, parayı bulan helal süt emmiş bir insanmış” şeklinde konuştu.

Olay, dün saat 15.00 sıralarında Kağıthane Çağlayan Vatan Caddesi üstünde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, bankadaki işlerini halletmek için caddeye gelen Mustafa Güloğlu (54), aracını park ettikten sonra aşağıya indi. O esnada Güloğlu, pantolonunun arka cebinde taşıdığı deste halindeki 10 bin dolarını yere düşürdü.

Parasını düşürdüğünü fark etmeyen Güloğlu, sonrasında bankaya doğru yürümeye başladı. Ortalama 2 dakika boyunca yol üstünde kalan deste deste dolarları, peynirci dükkanında alışveriş yaptığı marketten çıkan Recep Furkan Leventoğlu fark etti.

Leventoğlu sokak üstünde bir müddet bekledikten sonra yerden aldığı dolarları Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Çağlayan Polis Merkezi Amirliği’ne ulaştırdı. Polis ekiplerinin kontrolü ardından kontrolü ardından deste içerisinde 100’lük banknotlar halinde 10 bin Amerikan Doları olduğu gün yüzüne çıktı.

Kağıthane polisi görüntüleri inceleyerek dolarının sahibini buldu

Bunun üstüne Kağıthane polisi, Recep Furkan Leventoğlu’ndan parayı bulduğu noktayı öğrenmesi ardından olay yerine giderek güvenlik kamera görüntülerini araştırmaya aldı. Çağlayan Polis Merkezi Amirliğine bağlı Suç Araştırma ve Soruşturma Büro ekiplerinin yaptığı çalışma neticesinde aracın plakasından dolarların sahibi Mustafa Güloğlu’na ulaşıldı.

Sonrasında polis ekipleri, paraların teslim için kendisini polis merkezine davet etti. Paraları teslim eden Recep Furkan Leventoğlu da emniyette polis ekipleriyle beraber Güloğlu’nun gelmesini bekledi. Adamın gelmesinin sonrasında deste halindeki 10 bin dolar, Mustafa Güloğlu’na teslim edildi.

“Polis ekipleri bana ulaştı, parayı bulan helal süt emmiş bir insanmış”

Emniyetin önünden açıklamalarda bulunan Mustafa Güloğlu, Recep Furkan Leventoğlu’na ve Türk polisine teşekkür ederek, “Ülkemizde, helal süt emmiş insanların olduğunu görmekten gurur duyuyoruz. Ticaretle uğraştığım için zaman zaman yüklü miktarda paralar taşıyabiliyorum. Bankaya gittiğimde, bir miktar paranın eksik olduğunu fark ettim. İstanbul gibi yerde, bu paranın kesinlikle geri döneceğini tahmin etmiyordum. Allah razı olsun, polis ekipleri bana ulaştı. Geldim, parayı bulan arkadaş ile tanıştım, çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.