adplus-dvertising

İstanbul’da Halk Ekmek büfesine saldırı: Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak!

İBB’ye bağlı Halk Ekmek’in Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’ndeki büfesine, sabah saatlerinde bir kişi saldırarak camlarını kırdı. Şahsın, “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Kapatmazsanız burayı yakarım” dediği belirtildi.
Takip et
İstanbul’da Halk Ekmek büfesine saldırı: Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Zeytinburnu Telsiz Mahallesi 314 sokak üzerinde bulunan Halk Ekmek büfesine, bugün 11.30 sıralarında bir şahıs tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırgan taşla büfenin camlarını kırdı ve “Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak? Burayı kapatacaksınız. Eğer kapatmazsanız gelir burayı yakarım” diye bağırdı. Ekmek konulan bir kasayı da çöpe atarak olay yerinden uzaklaştı. Büfeyi işleten aile, Şehit Bülent Üstün Polis Merkezi amirliğine giderek şikâyetçi oldu ve tutanak tutuldu. Şikayetin ardından saldırgan C.S’nin yakalandığı öğrenildi.

İstanbul’da Halk Ekmek büfesine saldırı: Sizin yüzünüzden fırıncılar aç mı kalacak!

ÖZGEN NAMA’DAN AÇIKLAMA

Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanvekili Özgen Nama, saldırıya tepki göstererek gerekirse büfenin önünde 24 saat nöbet tutacağını söyledi.

Büfenin sigortalı olduğunu ve Halk Ekmek tarafından onarılacağını belirtti. Nama, saldırıya ilişkin hukuki sürece de müdahil olacaklarını ifade etti.

Nama, İstanbul’da 610 büfe bulunduğunu, 1.5 yıl öncesinde ortalama günlük 800 bin olan somun ekmek üretiminin, yoğun talep nedeniyle bugün 1.9 milyona kadar çıktığını vurguladı.

Ekmeği maliyetin altında bir fiyata sattıklarını dile getiren Nama, “Sağlıklı ekmeği ucuza halka ulaştırmak için uğraşan vatandaşlarımız saldırıya uğruyor maalesef. Onların sonuna kadar yanındayız” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.