İstanbul’da Haftasonu Hava Durumu

11 Eylül 2019, 21:34 tarihinde eklendi
Havaların mevsim normallerinde seyrettiği bu günlerde hafta sonu İstanbul'da hava sıcaklığının ne olacağı İstanbul halkı tarafından merak ediliyor. Parçalı ve az bulutlu bir hafta sonunun beklediği İstanbullular, akşam saatlerinde etkili olacak rüzgara karşı yanlarına sezonluk montlarını almayı ihmal etmemeli.
İstanbul’da Haftasonu Hava Durumu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz aylarının Eylül ayı itibariyle etkisini yitirmeye başladığı bu günlerde, bahar mevsimi de kendisini iyiden iyiye iyice hissettirmeye başladı. Sıcak geçen yaz aylarının ardından, etkili olan sağanak yağışlar ve kuvvetli rüzgarlar, hafta sonunu iple çeken İstanbullular’ı da tedirgin etmeye başladı.

Ani sağanak yağışlarıyla 2 günlük hafta sonu tatilini dışarıda geçirme hayalleri suya düşen vatandaşlar, artık daha temkinli davranarak hava durumu kontrolü yapmadan plan yapmıyor.

HAFTA SONU PARÇALI VE AZ BULUTLU BİR HAVA OLACAK

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, İstanbul genelinde hafta sonu parçalı ve az bulutlu bir hava olacak. Mevsim normallerinin 1 ile 3 derece üzerinde seyredeceği hafta sonunda ortalama sıcaklık 27 derece olacak. Akşam saatlerinde etkisini arttıracak rüzgarlar ile beraber akşam ve gece saatlerinde bu sıcaklığın 13-15 derecelere kadar düşeceği tahmin ediliyor.

  • hava durumu
  • istanbul
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.