adplus-dvertising

İstanbul’da gece metrosu çift ücret tarifesi ile hizmete başlıyor!

Pandemi sebebiyle ara verilen İstanbul’daki gece metro seferleri tekrardan başladı. Buna göre; Metro İstanbul’un işletmesindeki 5 metro hattında, bugün saat 06.00’da başlayan seferler pazar günü saat 00.00’a kadar aralıksız olarak sürecek. Yolcular, gece metrosundan çift ücret tarifesi ile faydalanabilecek.
Takip et
İstanbul’da gece metrosu çift ücret tarifesi ile hizmete başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul‘da metro ulaşımında koronavirüs salgını sebebiyle ara verilen gece seferleri tekrardan başladı. Buna göre Metro İstanbul’un işletmesini yaptığı 6 metro hattında “Gece Metrosu” seferleri bu sabah saat 06.00 itibariyle başlayan sefer, Pazar günü saat 00.00’a kadar aralıksız biçimde sürecek.

Gece işletmesi yapılacak hatlar şu şekilde;

M1A Yenikapı-Atatürk Havaalanı

M1B Yenikapı-Kirazlı

M2 Yenikapı-Hacıosman (Sanayi Mahallesi-Seyrantepe arası çalışmayacaktır)

M4 Kadıköy-Tavşantepe

M5 Üsküdar-Çekmeköy

M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü

ÇİFT ÜCRET TARİFESİ

30 Ağustos 2019 itibari ile başlayan gece metrosunda Çift Ücret tarifesi uygulanmaktadır. Gece sefer tarifesinin başlangıcı olan saat 00:30 itibari ile turnikelerden geçiş için kart okuması yaptırıldığında, alakalı kartın dahil olduğu tarife üstünden çift geçiş ücreti tahsil edilmektedir. Sistem sabah 05:30’da gece seferlerinin bitimi ile beraber normal tarife üstünden ücret tahsiline dönmektedir.

İstanbul’da gece metrosu çift ücret tarifesi ile hizmete başlıyor!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.