İstanbul’da gece boyunca şiddetli rüzgar etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün lodos uyarısının ardından İstanbul’da beklenen şiddetli rüzgar kentte gece boyunca etkili oldu.
Takip et
İstanbul’da gece boyunca şiddetli rüzgar etkili oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün dün yaptığı lodos uyarısının ardından İstanbul’da bugün beklenen şiddetli rüzgâr, gece saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı. Rüzgar, sabah saatlerinde de etkisini sürdürdü.

METERORLOJİ UYARDI

Meteoroloji, bugün öğle saatlerinden itibaren Marmara Bölgesi’nin geneli ile Kuzey Ege’nin kıyı kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına beklendiği duyurmuştu.

Uyarıda ayrıca, soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar yaşanabileceği belirtilerek vatandaşların olumsuz durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

OLTACILAR KISITLAMA DİNLEMEDİ

İstanbul’da gece saatlerinde balık tutmak isteyen onlarca oltacı, hem sokağa çıkama kısıtlamasını ihlal etti hem de sosyal mesafe kuralına uymadı.

Türkiye genelinde koronavirüs vakalarındaki artış nedeniyle hafta içi saat 21.00’den sonra uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen İstanbul’da olta balıkçıları, Beşiktaş’ta sahillere akın etti. Arnavutköy sahil ve Rumeli Hisarı bölgesine saat 01.00 sıralarında gelen olta balıkçıları, hem kısıtlamaya uymadı hem de sosyal mesafe ve maske kuralını ihlal etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.