adplus-dvertising

İstanbul’da eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte trafikte yoğunluk oluştu

Anaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri, uyum haftası kapsamında eğitime başladı. Öğrencilerin, eğitimin ilk gününde servislerle ve velilerinin özel araçları ile okula yolculukları başlarken, İstanbul’un birçok noktasında yoğun trafik oluştu. İstanbul Cep Trafik uygulamasında ise trafik %51’i geçti.
Takip et
İstanbul’da eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte trafikte yoğunluk oluştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvimle beraber anaokulu ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencileri uyum haftası kapsamında bugün eğitime başladı. Yapılan duyurunun sonrasında bir kısım öğrenci servislerle okullarına giderken, bir kısmı ise velilerin özel araçları beraber okullara gitmeye başladı. Sabah saatlerinden itibaren yollara dökülen araçlar İstanbul’un birçok noktasında yoğun trafik yarattı. Haftanın da ilk iş günü olması sebebiyle trafik %51’i geçti. Cevizlibağ Ankara istikametinde ise trafik durma noktasına geldi.
Okulların açılmasıyla beraber servisler de yollara döküldü. Çocuğunu uyum haftasında kendi aracıyla okula götürmek isteyen veliler de servislerle beraber yoğun trafik oluşmasına neden oldu. İstanbul Cep Trafik uygulamasında ise kent genelinde trafik %51’i geçti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.