İstanbul’da Dev Huzur Operasyonu

İstanbul’un 39 ilçesinde Narkotik Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Trafik ekiplerinin katıldığı ve havadan desteklenen dev, gece uygulaması yapıldı.

İstanbul’da akşam 20.00’da başlayan uygulamaya Narkotik Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Trafik ekipleri destek verirken, uygulama havadan da helikopterle desteklendi.

Polis ekiplerinin, belirlenen noktalarda yaptığı uygulamalarda Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yapıldı. Birçok vatandaşın kimliklerini sorgulayan polis ekiplerine eğitimli polis köpekleri de eşlik etti. Vatandaşların GBT’leri dışında birçok valiz ve çanta da arandı.

YEDİTEPE HUZUR  OPERASYONU

Yapılan operasyona ”Yeditepe Huzur” operasyonu adını veren İstanbul Emniyet Müdürlüğü, operasyonu gece geç saatlere kadar devam ettirdi. Operasyonun bilançosu henüz açıklanmazken GBT’sinde problem olan vatandaşlara uygulama yapıldı. Gece geç saatlere kadar süren operasyonlarda uyuşturucu madde bulmak için eğitimli köpekler kullanıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı