adplus-dvertising

İstanbul’da dahil 7 ilde fırtına sebebiyle okullar tatil!

Son dakika haberi: Türkiye’de çok sayıda şehir fırtınaya teslim oldu. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Sakarya, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale’de okullar tatil edildi. Öte Yandan bazı kamu çalışanları da izinli sayılacak.
Takip et
İstanbul’da dahil 7 ilde fırtına sebebiyle okullar tatil!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul ve Türkiye’nin birçok ilinde yaşamı felç eden fırtına sebebiyle illerden tatil haberleri gelmeye başladı. İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova, Sakarya, Balıkesir, Tekirdağ ve Çanakkale’de eğitime bir gün ara verildi.

VALİLİKLER PEŞ PEŞE DUYURDU

İstanbul Valiliği, lodos sebebiyle yüz yüze eğitime 1 gün ara verileceğini açıkladı. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel de izinli sayılacak.

30 KASIM SALI GÜNÜ İSTANBUL’DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”İstanbul’da yaşamı olumsuz etkilemeye devam eden Lodos sebebiyle; Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da dahil 7 ilde fırtına sebebiyle okullar tatil!

İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA!

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden alınan son verilere göre;

İlimizdeki güçlü rüzgâr ve fırtınanın, bu gece yarısına kadar 90-110 km/sa hızda devam ederek gece saatlerinden itibaren hızını biraz azaltacağı ve yarın saat 18.00’e kadar 70-90 km/sa hızda sürdüreceği tahmin edilmektedir.

İstanbul’da dahil 7 ilde fırtına sebebiyle okullar tatil!

İstanbullu vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin olumsuz hava şartları nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için Valiliğimizce; resmî-özel bütün okullar, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere; tüm eğitim kurumlarında “yüz yüze eğitim” faaliyetlerine 30 Kasım 2021 Salı günü bir (1) gün süreyle ara verilmiştir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engelliler ile hamile personelimiz de öte yandan bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın, tespit edilen tatil süresince idari izinli sayılacaklardır.

KOCAELİ VALİSİ TATİL HABERİNİ DUYURDU

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Değerli Kocaelili Kardeşlerim, Olumsuz hava şartları ve #Lodos sebebiyle İlimiz genelinde, Eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

SAKARYA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olumsuz hava şartları ve lodos sebebiyle yüz yüze eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Kaldırım, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, şehirde etkili olan güçlü rüzgar ve fırtınanın, sağanakla birlikte yarın da sürmesinin beklendiğini söyledi.

Meydana Gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olması konusunda uyaran Kaldırım, “Sevgili hemşehrilerim, ilimizde yaşamı olumsuz etkilemeye devam eden hava şartları ve lodos sebebiyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

Vali Kaldırım, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de bir gün izinli sayılacağını aktardı.

İstanbul’da dahil 7 ilde fırtına sebebiyle okullar tatil!

BURSA

Bursa Valisi Yakup Canbolat, güçlü lodos sebebiyle yarın yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu.

Canbolat, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, yaşamı olumsuz etkilemeye devam eden lodos sebebiyle yarın tüm eğitim öğretim kurumlarındaki yüz yüze eğitime bir günlüğüne ara verildiğini söyledi.

Vali Canbolat, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağını bildirdi.

YALOVA

Yalova’da, olumsuz hava şartları ve şiddetli lodos sebebiyle eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, il genelinde devam eden olumsuz hava şartlarının ve lodosun, yarın da devam edeceği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için resmi-özel bütün okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere tüm eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü, bir günlük ara verilmesi uygun görülmüştür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engellilerimiz, hamile personelimiz de öte yandan bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.”

BALIKESİR

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, şehirde meydana gelen fırtına sebebiyle yarın ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiğini bildirdi.

Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Sevgili vatandaşlarımız, ilimiz genelinde etkisini sürdüren güçlü fırtınanın neden olabileceği olumsuz vaziyetler göz önüne alınarak, yarın ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime ara verilmiştir” ifadesini kullandı.

Vali Şıldak, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağını söyleyerek, vatandaşlara tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulundu.

ÇANAKKALE

Çanakkale’de olumsuz hava şartları ve şiddetli lodos sebebiyle eğitim öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünün değerlendirmelerine göre, il genelinde devam eden olumsuz hava şartlarının ve lodosun, yarın da devam edeceği hatırlatıldı.

Fırtınanın yer yer 100 kilometre hıza ulaşmasının beklediği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel bütün eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü ara verilmesine karar verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan hamile personel ile engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan personel idari izinli sayılacaktır. Güçlü rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın yaratabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir. İl Afet Müdahale Planında görevli bulunan çalışma gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.”

TEKİRDAĞ

Tekirdağ’da şiddetli lodos nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Tekirdağ Valiliğinden yapılan açıklamada, “Meteorolojiden alınan verilere göre bugün ilimizde meydana gelen olumsuz hava şartlarının yarın da (30 Kasım 2021 Salı günü) devam edeceği anlaşılmıştır. Tekirdağ’da görev yapan bazı kamu görevlileri ile öğrencilerimizin olumsuz hava şartları nedeniyle mağduriyet yaşamamaları için resmi-özel bütün okullar, Halk Eğitim Merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, her türlü kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine valiliğimizce 30 Kasım 2021 Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, kronik rahatsızlığı bulunan personelimiz ile hamile personelimiz de öte yandan bir talimat yahut talebe gerek kalmaksızın tespit edilen aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Kıymetli Tekirdağlı hemşehrilerimizin dikkatine sunulur” dendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.