İstanbul’da 8 yaşındaki çocuğa kurs eğitmeni tacizde bulundu

İSTANBUL Fatih’te 8 yaşındaki üç kız çocuğu, tekwando kursunda 50 yaşındaki eğitmenleri Emin D.’nın hareket gösterme bahanesiyle 3 senedir kendilerini taciz ettiğini belirtti.
Takip et
İstanbul’da 8 yaşındaki çocuğa kurs eğitmeni tacizde bulundu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Skandal olay Fatih İlçesi Atikali Mahallesi’nde yer verilen bir tekwando kursunda yaşandı. İddiaya göre 8 yaşlarındaki ikisi kardeş 3 kız çocuğu ailelerine 50 yaşındaki eğitmenleri Emin D.’nin hareket gösterme bahanesiyle kendilerini taciz ettiğini belirtti. Duydukları karşısında dehşete düşen aileler, soluğu polis merkezinde aldı.

Tacizci eğitmenin dehşeti yaşattığı 8 yaşındaki minikler pedagog eşliğinde ifade verdi. Miniklerden S.B., ifadesinde eğitmeni Emin D.’nin hareket gösterme bahanesiyle kendisini taciz ettiğini “Tekme çalışması yaparken kurbağa hareketi bahanesiyle beni 5 kızı daha taciz ediyordu. Kızlar soyunma odasında üstünü değiştiriyordu. Onu şortla ve üzeri çıplakken gördüm. 4 senedir kursa geliyorum, 3 senedir böyle taciz ediliyorum.” sözleriyle anlattı.

“Susma hakkımı kullanıyorum”
Minik sporcuların pedagog eşliğinde verdiği ifadelerin sonrasında gözaltına alınan Emin D.’nin polis merkezindeki ifadesinde konuyla alakalı açıklama yapayarak “Susma hakkımı kullanıyorum” dediği kaydedildi. Tacizci eğitmenin dehşeti yaşattığı çocukların avukatı Barış Erbaş “Yaşananları öğrendiğimde kanım dondu. Bu çocuklar daha yaşadıklarının manasını ve neticeleri kavrayamayacak yaşta. Bunları yaşamış olmaları hukuk bir yana insanlığa sığmayan bir vaziyet. ” şeklinde konuştu.

“Mağdur sayısı daha çok”
Avukat Erbaş “Şu ana kadar polise başvuran 3 çocuk olsa da mağdur sayısı daha çok. Aileleri olayın duyulmasından korktukları için sessiz kalıp şikayetçi olmamışlar. Ailelerin şikayetçi olması, mağdur sayısını artıracağı gibi bu şahsın yaptıklarının yanına kar kalmamasını da sağlayacak. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağız, bu kişinin adalet önünde hakettiği biçimde yargılanmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.