adplus-dvertising

İstanbul’da 13 firari hükümlü yakalandı

İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonda, çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve uzun zamandır firari olarak aranan 13 hükümlü yakalandı.
Takip et
İstanbul’da 13 firari hükümlü yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alınan bilgilere göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ”sahte para basmak”, “resmi belgede sahtecilik”, “rüşvet alıp-vermek”, “bilişim sistemleri” ve “banka ve kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle yapılan dolandırıcılık” suçlara karıştıkları gerekçesi ile hüküm giyen firarilere yönelik çalışma gerçekleştirdi.

Yakalanmamak için devamlı yer değiştirmişler

Yürütülen soruşturma çerçevesinde söz konusu suçlardan hapse mahkum edilen ve haklarında toplam 46 sene 11 ay 14 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari hükümlülere yönelik teknik ve fiziki takip başlatıldı. Devamlı yer değiştirerek izlerini kaybettiren yasa kaçaklarının son adresleri tek tek belirlendi. Yapılan çalışmaların sonrasında dün operasyonun düğmesine basıldı. İstanbul’da bir çok adrese düzenlenen eş zamanlı baskında 13 hükümlü yakalandı.

İstanbul’da 13 firari hükümlü yakalandı

Cezaevine gönderildiler

Sabaha karşı gerçekleştirilen baskında gözaltına alınan şüpheliler, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi. Emniyetteki ifade işlemlerinin sonrasında adli makamlara sevk edilen 13 kişi, çıkarıldıkları mahkemede çarptırıldıkları ceza yüzlerine okunduktan sonra cezaevine yollandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.