İstanbul’a Yeni Metrobüs Geliyor! Her İki Yönden de Biniliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'u rahatlatması beklenen yeni metrobüsleri test etti. Metrobüsler her iki yönden de iniş biniş sağlıyor.
İstanbul’a Yeni Metrobüs Geliyor! Her İki Yönden de Biniliyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da en önemli toplu taşıma vasıtalarından biri olan metrobüslerin yenilenme çalışmaları devam ediyor.

YENİ METROBÜSLERİN KAPASİTESİ DAHA FAZLA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, özellikle metrobüslerde yoğunluğu azaltmak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Şu an test aşamasında olan yeni metrobüslerin eskilerine göre kapasiteleri daha fazla olacak. Böylece yeni metrobüslerin yoğunluğa da çare olacağı düşünülüyor.

İMAMOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, gerçekleştirilen çalışmalarla alakalı sosyal medya sayfasından bir paylaşım gerçekleştirdi. Twitter üstünden açıklama yapan İmamoğlu, “Metrobüs yoğunluğunu düşürmek amacıyla, yüksek kapasiteli yeni nesil yerli metrobüsü test ediyoruz” sözlerini kullandı.

Test aşamasında olan yeni metrobüsler hakkında açıklamalar yapan İmamoğlu, “Avantajlarıyla tasarlanmış bir metrobüs aracını deniyoruz. Alımını düşündüğümüz metrobüs aracının kapasitesi fazla.

HER İKİ YÖNDEN DE İNİŞ BİNİŞ YAPILIYOR

Bazı duraklarda her iki yönlü iniş biniş sağlayabilen daha geniş araçlar. Hem birikmeleri engelleyecek hem daha fazla yolcuyu daha az araçla taşıyabilecek bir süreç tanımı bulunuyor. Arkadaşlarım bir aya yakındır deneme sürüşleri gerçekleştiriyorlar” dedi.

İstanbul’da halen kullanılan metrobüslerin kapasitesi yaklaşık 190 kişilik. Yeni metrobüslerde ise bu sayı 290’a çıkacak. Böylece İstanbul’daki mevcut taşıma kapasitesi yüzde 40 kadar yükselecek. Yeni metrobüslerin İstanbul trafiğini de ferahlatması bekleniyor.

  • ekrem imamoğlu
  • istanbul
  • metrobüs
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.