adplus-dvertising

İstanbul’a Pazar günü sağanak yağış geliyor! 20 Mayıs 2022

Meteoroloji’nin yayımladığı son dakika güncel hava durumu raporuna göre, pazar günü İstanbul’a sağanak geliyor. Rapora göre, yurdu etkisi altına alan gök gürültülü sağanak yağmur bazı illerimizde etkisini arttıracak.
Takip et
İstanbul’a Pazar günü sağanak yağış geliyor! 20 Mayıs 2022
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji 20 Mayıs güncel hava durumu raporunu yayımladı. Rapora göre, iç ve batı kesimlerde 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor. İstanbul’da ise pazar günü sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul’a Pazar günü sağanak yağış geliyor! 20 Mayıs 2022

20 MAYIS 2022 CUMA HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapılan son değerlendirmelerine göre; Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğusu ile güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Muğla, Ordu ve Erzincan çevreleri, Aydın, Denizli ve Burdur’un güneyi, Antalya’nın batı ilçeleri ile Samsun ve Tokat’ın doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerş Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı yönlerden güçlü(40-60 km / saat) olarak esmesi beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve batı kesimlerde 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı kesimlerde kuzeyli, doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, bazen orta güçte, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı yönlerden güçlü(40-60 km/ saat) olarak esmesi beklenmektedir.

İstanbul’a Pazar günü sağanak yağış geliyor! 20 Mayıs 2022

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara’nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu’nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu’nun doğusunda güneybatı yönlerden güçlü(40-60 km/ saat) olarak esmesi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.