İstanbul’a Kar Geliyor! Kocaeli ve Sakarya Beyaza Büründü

Kocaeli ve Sakarya'ya kar yağmaya başladı. Vatandaşlar İstanbul'a ne zaman kar yağacağını merak etmeye başladı. Meteoroloji'den konuyla ilgili açıklama geldi.
Takip et
İstanbul’a Kar Geliyor! Kocaeli ve Sakarya Beyaza Büründü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbullular mevsim normallerinin üstünde seyreden ılık havaya alışmışken, hafta sonunu ise yağmurla geçirdi. Cumartesi ve pazar günleri yağmur İstanbul’da etkili olurken, henüz kendisini göstermeyen kar da kapıya dayandı. İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Kocaeli’nin Kartepe ilçesinin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, Sakarya’ya da senenin ilk karı yağdı.

KOCAELİ’NDE KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Kocaeli’nde öğlen saatlerinde etkili olan kar ile şehrin yüksek kesimleri beyaza büründü. Kartepe’ye gezmek için gelen vatandaşlar ise yağan karı görünce cep telefonlarına sarılarak anı ölümsüzleştirdi.

SAKARYA’DA DA KAR KENDİNİ GÖSTERDİ

Sakarya’nın Hendek ilçesinin yüksek kesimleri de senenin ilk karıyla beyaza büründü. Türkiye’nin en güzel on yaylası arasında gösterilen Çiğdem Yaylası’nda yaşayan vatandaşlar sabah uyandıklarında beyaz örtü ile karşılaştılar.

İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Peki kar İstanbul’a ne zaman gelecek? Kar yağışı il sınırına ulaşırken; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün haftalık tahminlerinde İstanbul için bu hafta kar görünmüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.