İstanbul Valisi’nden Selden Etkilenen Esnafa Müjde!

 İstanbul’da cumartesi günü etkili olan yağış sele neden olmuştu. Selden en çok Eminönü’nde bulunan alt geçit esnafını vurmuştu. Vali selden etkilenen esnaf için müjdeyi verdi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya  İstanbul’da etkili olan selin ardından selden etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Sudan dükkanları ve malları zarar gören esnaf dün yaptığı açıklama ile belediyeden yardım beklediklerini açıklamıştı. İstanbul Valisi bugün yaptığı açıklama ile selden etkilenen esnaflara kira ve kredi desteği yapılacağı müjdesini verdi.

İncelemelerin ardından konuşan Yerlikaya, Teknoloji ve Sanayi Bakanı ile görüştükten sonra esnafa bir yıl ödemesiz, 3 yıl ödemeli 100 bin liralık kredinin verileceğini açıkladı. Kredi ve kira yardımının başvurularının nasıl yapılacağının detaylarını esnafa aktaran Yerlikaya, açıklamalarında İstanbul’da tekrar böyle bir felaketin yaşanmamasını diledi.

“BUNDAN SONRA İLETİŞİMİMİZ DAHA KUVVETLİ OLACAK”

Yaşanan olumsuz olayın ardından Vali Yerlikaya bölgedeki esnafa geçmiş olsun dileklerinde bulunarak bundan sonra meydana gelebilecek olan herhangi bir felaket için daha sıkı çalışmalar yapıldığını ve bu gibi durumların önüne geçmek için iletişimin daha kuvvetli kurulacağının altını çizdi. Büyükşehir ile koordineli olarak çalışacaklarını ifade eden Vali, bu tarz yaşanacak bir olay için gerekli tüm tedbirlerin alındığını da dile getirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı