İstanbul Valiliği yağmur uyarası yaptı!

İSTANBUL Valiliği, kente beklenen sağanak ve gök gürültülü yağışla ilgili vatandaşları uyardı.

İSTANBUL Valiliği, sabah saatlerinden itibaren şehirde etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanağa karşı vatandaşları uyardı.

Valiliğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre, 23 Haziran Salı günü sabah saatlerinden itibaren yerel olarak güçlü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur beklendiğinden dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşımda, yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul’da ve bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) yerel olarak güçlü (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur beklendiği kaydedilerek, sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında güçlü rüzgar, hortum, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ayrıca, uyarı kodunun sarı olduğu söylenen paylaşımda, “Hava vaziyeti potansiyel tehlikelidir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla beraber, meteorolojik koşullardan etkilenebilecek faaliyetler ile alakalı dikkatli olunmalıdır” dendi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı