İstanbul Tower 205 Çinli ICBC Bankası’na Satıldı

Dünyanın en büyük bankalarından birisi olan Çin kökenli ICBC Bankası, İstanbul Zincirlikuyu'da yer alan İstanbul Tower 205 projesini satın aldı.
İstanbul Tower 205 Çinli ICBC Bankası’na Satıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Çin merkezli ICBC Bankası, Zincirlikuyu’da yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 projesini 594 milyon dolara satın aldı.

İstanbul’un iş ve ekonomi merkezi olarak kabul edilen Levent’te yer alan İstanbul Tower 205 tam 594 milyon dolara satıldı.

Bir süredir dedikodu seviyesinde ortalıkta dolaşan bilgileri teyit eden Yeşil GYO, yapılan anlaşmanın detaylarını Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi.

KAP’a yapılan açıklama ise şöyle:

“Yeşil GYO’nun yüzde 25 oranında iştirak etmiş olduğu Zincir Yapı A.Ş.’nin gerçekleştirdiği Zincirlikuyu, Büyükdere Caddesi’nde yer alan 235 bin metrekare inşaat alanlı İstanbul Tower 205 Projesi ile ilgili olarak yatırımcılarımızdan gelen bilgi talepleri ve bazı internet sitelerinde yer alan spekülatif haberlerin önüne geçmek adına Zincir Yapı A.Ş.’nin tarafımıza iletmiş olduğu üzere; ICBC Bankası, ICBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin, İstanbul Tower 205’i 594 milyon dolar (550 milyon dolar + KDV) bedel ile alım teklifinin Zincir Yapı’ya tebliğ edilmiş olduğunu ve Arsa Sahibi ile Zincir Yapı’nın da bu teklifi kabul ettiğini yatırımcılarımıza ve kamuoyuna saygıyla sunarız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.