İstanbul Tower 205 Çinli Firma ICBC’ye Satıldı!

İstanbul’un en yüksek binalarından olan “İstanbul Tower 205” Çinli İCBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye tam 594 milyon dolara satıldı.

İstanbul Zincirlikuyu’da bulunan İstanbul’un en yüksek binalarından biri olan “İstanbul Tower 205”,  Çinli İCBC Turkey Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’ye tam 594 milyon dolara satıldı.

DÜNYANIN EN BÜYÜK MARKALARINDAN BİRİ

Dünyanın en büyük markalarından Çin merkezli ICBC Bank, Zincirlikuyu’da bulunan Istanbul Tower 205’i, 594 milyon dolara satın aldı.

Plaza cenneti Levent Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan tam tamına  52 katlı bina 220 metre yüksekliğinde ve İstanbul’un en yüksek binaları arasında.

İstanbul Tower 205, Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde “En İyi Ticari Yüksek Bina” ile “En İyi Ofis Geliştirme” kategorilerinde iki ödül aldı.

İstanbul Tower 205 dünyanın en yüksek kulesi Burj Khalifa Tower ve yıkılan N.Y. World Trade Center İkiz Kuleleri yerine yapılan One World Trade Center gibi önemli projelerin mimarı Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM) tarafından tasarlandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı