İstanbul’da ticari taksilerde yaş değişikliği!

İstanbul’da bulunan ticari taksilerde UKOME kararı gereğince yaş sınırında değişikliğe gidildi. Eskiden 0-1 yaş aralığındaki arabalar ticari taksiye girebiliyorken bundan sonra 0-2 yaş aralığındaki arabalar de ticari taksi olabilecek.
Takip et
İstanbul’da ticari taksilerde yaş değişikliği!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul’da ticari taksilere yönelik yeni karar alındı. Araba fiyatlarının yükselmesi sebebiyle aracını yenilemeyen esnafa yönelik olarak İBB UKOME’den yeni bir karar çıktı. UKOME kararı henüz uygulamaya girmemiş olsa da bundan sonraki süreçte eski arabalar ticari taksi olarak hizmet verebilecek.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun taksicilere SMS ile verdiği bilgide ticari taksi plakası olanların bundan sonra 2 yaşına kadar olan araçlara plaka takıp taksicilik yapabileceğini duyurdu.

Aksu “Kıymetli meslektaşlarımız; Dün (25.02.2021 Perşembe) yapılan UKOME toplantısında alınan karar gereğince ticari plakalarımıza araç takımındaki 0-1 olan yaş sınırı 31.12.2021 tarihine kadar yapılacak olan araç değişimlerinde 0-2 yaşa çıkarılmıştır. Uygulama karar imzalandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Hayırlı Cumalar. Başkan Eyup AKSU”

İstanbul’da ticari taksilerde yaş değişikliği!

ESKİ ARAÇLAR TİCARİ TAKSİ OLACAK

Geçtiğimiz senelerde ticari taksiye giren araçların çalışma süresi de 5 seneden 6 seneye çıkarılmıştı. Şuanda de İstanbul’a hizmet edecek olan arabaların 2 yaşında ticari taksiye girmesine yönelik karar alınmış oldu. Böylece 2 yaşında ticari taksi olan bir araba en fazla 4 sene sonunda taksiden çıkarılacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.