adplus-dvertising

İstanbul Sözleşmesi’nin iptaliyle kadın ölümlerinde artış var!

İstanbul Sözleşmesi’ne karşıtlığıyla bilinen yazar Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi ile erkekler tarafından öldürülen kadın sayısının arttığını iddia etti.
Takip et
İstanbul Sözleşmesi’nin iptaliyle kadın ölümlerinde artış var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “toplumsal cinsiyet” ile alakalı değerlendirmelerde bulunduğu bugünkü yazısında, yürürlükten kaldırılan İstanbul Sözleşmesini hedef aldı.

Dilipak, “Türkiye’de erkekler 2021’de 793 kadına şiddet uygulamış, yaralamış. Fransa’da, bakanlık verilerine göre, her sene 220 bin kadın aile içi şiddete maruz kalıyor! Türkiye’de erkekler tarafından öldürülen kadınların sayısı, İstanbul Sözleşmesi sonrası artmış. Bu işe destek verenler başarıları ile övünebilirler! Bu neticeden onlar da sorumludur. “ düşüncesini dile getirdi.

Dilipak yazısına özetle şu şekilde devam etti:

12-13 Mayıs’ta, ‘İstanbul Sözleşmes’ne isimi veren kentte KADEM’in öncülüğünde, FSM (Fatih Sultan Mehmet) Üni., İbni Haldun Üni., İstanbul Ticaret Üni., İstanbul Üni, Medeniyet Üni. Marmara Üni. desteğinde MEKAN teması üstünden “Toplumsal Cinsiyet Adaleti” Kongresi düzenleniyor. “Toplumsal Cinsiyet” fitnesi hakkında konuşulanları not edeceğiz. 8’incisi gerçekleştirilen bu kongre, esasında İstanbul sözleşmesinden çekilme kararına karşın, başka bir kararlılığın da ifadesi olarak ayrı ve özel bir mana taşıyor. Asra ve Arşa / zaman’a ve mekan’a yemin olsun ki, bizi bir genom olarak gören, gender bir birey’e dönüştürmek isteyen, biyolojik insan türünü yok etme planları yapanların ve cinsel kimliği, yönelim, deneyim ve tercih’e göre akışkan ve değişken olarak tanımlayan, insanın grobal reset sonrası insanın tanrı olma sürecinde tanrıseksül saçmalığına uzanan absürtlüklere zemin hazırlayan her girişimi, her kişi ve kurumdan, olan ve olacak olan fitnelerden beriyiz ve planlara “la” demeye devam edeceğiz ve susmayacağız. “

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.