İstanbul Şişli’de 5 siyahiye saldırı! birinin boğazını kesip gasp ettiler

İstanbul’da dehşete düşüren bir olay meydana geldi. Şişli’de bir saldırgan sustalı bıçakla siyahi 5 kişiyi bıçaklayıp, 1 kişiyi de boğazını keserek gasp etti.
Takip et
İstanbul Şişli’de 5 siyahiye saldırı! birinin boğazını kesip gasp ettiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Şişli’de ‘sustalı’ diyerek tabir edilen bıçakla aynı gün siyahi 5 kişiyi yaralayıp, 1 vatandaşı ise güpegündüz boğazını keserek yaralayarak gasp eden askeri kamuflaj giyen Afganistan uyruklu şahıs, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimatıyla kurulan özek ekibin günlerce süren çalışmaları neticesi yakalandı.

Dehşet anları güvenlik kameralarına yansırken, yaralıların hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

PEŞ PEŞE SALDIRILAR

Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde geçtiğimiz hafta salı günü öğle saatlerinde sokak üstünde yürüyen Nijerya uyruklu Virüs Solomon Anyadike, kar maskeli ve askeri kamuflajlı bir şahıs tarafından vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklandı. Olayın sonrasında yaralı genç ambulansla hastaneye kaldırılırken, polis ekipleri çalışma başlattı.

Ekiplerin çalışmaları devam ettiği sırada geçtiğimiz cuma günü saat 14.45 sıralarında aynı şahıs, bu defa de cadde üstünde yürüyen 22 yaşındaki öğrenci Gana uyruklu Abdul Karim İssaka’yı bıçaklayarak kaçtı. Yaralı İssaka ilk müdahalenin sonrasında ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayın hemen sonrasında cadde üstünde yürüyen 33 yaşındaki Nijerya uyruklu Alphonsesus Chioguze da vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak yaralandı.

İstanbul Şişli’de 5 siyahiye saldırı! birinin boğazını kesip gasp ettiler

Bu olaydan ortalama yarım saat sonra 22 yaşındaki öğrenci Sierra Leone uyruklu Solomon Santos Conteh, kısa bir müddet önce İstanbul’a gelen öğrenci arkadaşı 25 yaşındaki Gine uyruklu Abuoubacar Bangaura’yı gezdirmek için dışarıya çıkarttı.

O sırada iki arkadaş Kağıthane Anadolu Parkı’ndan üst geçidi kullanarak metrobüse binmek istedi. Fakat ikilinin yanına yaklaşan bir şahıs kendilerinden para istedi. İkilinin “paramız yok” demesi üstüne saldırgan, önce Bangaura’yı, sonrasında da Conteh’i vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandıktan sonra çantasını gasp ederek kaçtı.

Olayın sonrasında yaralı halde panikle koşan Conteh, E-5 karayolu Okmeydanı otobüs durağına gelerek vatandaşların sağlık ekiplerini aramasını istedi. Kısa bir müddet sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralı Conteh’i yaptıkları ilk müdahalenin sonrasında ambulansla Okmeydanı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesine kaldırarak tedavi altına aldı.

İstanbul Şişli’de 5 siyahiye saldırı! birinin boğazını kesip gasp ettiler

BOĞAZINI KESTİ, DEFALARCA BIÇAKLADI, GASP ETTİ

Olayın sonrasında polis ekipleri çalışmalarını sürdürürken, son olarak olaydan 3 saat sonra sokak arasında yürüyen 30 yaşındaki Necip Kağıl arkasından yaklaşan şapka ve maskeli, siyah giyimli bir şahıs tarafından boğazı kesildikten sonra yere yatırılarak defalarca bıçaklandı. Saldırgan olay yerinden kaçarken, dehşet anları güvenlik kameralarına an be an yansıdı. Görüntülerde bir şahıs sokak arasında yürüyen Kağıl’a arkasından yaklaşıyor. Kağıl’ın bıçakla boğazını kesen şahıs, yere düşürmesinin sonrasında da defalarca bıçaklıyor. Şahıs hemen sonra kaçarken, yerden kalkan Kağıl can havliyle sokaktan topallayarak uzaklaşıyor.

İstanbul Şişli’de 5 siyahiye saldırı! birinin boğazını kesip gasp ettiler

ÖZEL EKİP KURULDU

Aynı gün 5 siyahi turistin ve 1 vatandaşın yaralanması olayının sonrasında İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ın talimatıyla özel ekip kuruldu. Özel ekip, önce saldırının gerçekleştiği noktaları belirledi. Emniyet kuvvetlerinin yardımıyla Okmeydanı bölgesi gizlilikle yürütülen çalışmayla abluka altına alındı. Bölgede dar alan uygulaması yapan emniyet kuvvetleri giriş ve çıkışları kapatarak sanki kuş uçurtmazken, özel ekip ise çalışmalara devam ederek sokak sokak tarama yaptı. Gece ve gündüz devam eden çalışmalar neticesinde görgü şahitlerini de bularak ifadesine başvuran özel ekip, saatlerce güvenlik kamera görüntülerinden şahsın siyah giyimli, içerisinde askeri kamuflaj olan siyah şapka ve yüzünde siyah maske bulunan Afganistan uyruklu bir kişi olduğunu tespit etti. Tespitlerin sonrasında harekete geçen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 6 kişiyi vahşice yaralayan saldırgan Ahmad Samir H’nin kaldığı yeri de belirledi. Saldırgan, koşarak kaçmaya çalıştığı sırada meydana gelen kovalamaca neticesi Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından olayda kullandığı sustalı bıçakla beraber kıskıvrak yakalandı.

‘TERÖR’ İNCELEMESİ YAPILIYOR

Gözaltına alınan şahıs, sağlık kontrolünden geçirilmesinin sonrasında emniyete götürüldü. Saldırganın emniyette Beşiktaş’ta işlediği “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “kasten yaralama” suçlarından kaydı olduğu öğrenildi. Öte Yandan şahsın “terör suçu” yönünden de araştırmasının yapıldığı bilgisine ulaşıldı. Saldırganın Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’nde ifadesinin alınması ve sorgulanması ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.