adplus-dvertising

İstanbul Silivri Açıklarında 10 Artçı Deprem Daha Oldu

İstanbul Silivri'de meydana gelen depremin ardından artçılar sürüyor. Aynı bölgede dün gece 10 artçı deprem daha yaşandı.
Takip et
İstanbul Silivri Açıklarında 10 Artçı Deprem Daha Oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Silivri’de yaşanan 5,8’lik depremin artçıları sürüyor. Meydana gelen depremin ardından artçı depremlerin rakamı 400’ü görürken bu gece yarısından itibaren de İstanbul’da 10 artçı deprem daha oldu

Kandilli Rasathanesi bilgilerine göre; gece yarısı itibariyle sabah saat 05:31’e dek İstanbul’da 10 artçı deprem daha meydana geldi. Bu artçıların en şiddetlisi ise 1.9 olarak kayıtlara geçti.

ARTÇI DEPREMLER 1 AY SÜREBİLİR

4,6 ve 5,8’lik depremlerin sonrasında günlerdir süren artçı depremlerle alakalı açıklamalar yapan deprem uzmanı YTÜ Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, “5,8’den sonra artçılar tabii ki olacak ki oluyor da. Zannediyorum 2’den büyük 400’e yakın artçı oldu ve bunların bazıları 4 bazıları 5’e dahi çıkabilir. Vatandaşlarımız bunlar olduğu zaman hemen ‘büyük deprem geliyor’ diye düşünmemeleri lazım çünkü daha birkaç hafta hatta 1 aya dek daha artçıları yaşama ihtimalimiz olabilir. Şimdiden bunu bilmekte yarar var. Fakat deprem şu saatte olur şu gün olur dedikodularına inanmamakta yarar var. Bunlara itibar etmesinler” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.