İstanbul Seçimleriyle İlgili Tartışma Yaratan Görüntü!

İstanbul halkı seçime giderken sosyal medyada paylaşılan bir video, tartışma yarattı. Videoda bir kadının başka bir kadına "Başörtünü çıkar" dediği duyuluyor.

İstanbul Seçimleriyle İlgili Tartışma Yaratan Görüntü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul halkı 5 yıl boyunca kenti yönetecek ismi belirlemek üzere sandık başına giderken Ataköy’de yaşandığı öne sürülen olay sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. İddiaya göre CHP’li öne olduğu öne sürülen bir grup başörtülü bir kadından başörtüsünü çıkarmalarını istedi.

“BAŞÖRTÜNÜ ÇIKAR” DEDİĞİ DUYULUYOR

Görüntüler kısa sürede sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girdi. Videoda bir kadının “Başörtülü çıkar” dediği duyuluyor. Cep telefonu kaydedilen görüntüde ortamda bir hayli fazla gürültü olduğu için ne olup bittiği tam olarak anlaşılamıyor. Ancak video özellikle AK Parti’ye yakın sayfalarda “Yazıklar olsun böyle zihniyete” notuyla paylaşılıyor. Tartışma devam ederken olaya karışan kişilerin ya da yetkililerin konuyla ilgili yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

VATANDAŞIN İLGİSİ BİR HAYLİ FAZLA

Öte yandan oy verme işlemi devam ederken bu saate kadar İstanbul halkının seçime bir hayli fazla ilgi gösterdiği gelen bilgiler arasında. Bugün yapılan seçimlerde sandığa gidenlerinin oranının 31 Mart’taki oranı geçmesi bekleniyor. Partiler, seçim çalışmalarında özellikle tatil için memleketlerine giden seçmenleri oy vermeye çağırmıştı. Bu çağrıların yanıt bulup bulmayacağını oy sayım işlemi tamamlandıktan sonra hep birlikte göreceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.