İstanbul Seçimleri Davutoğlu’nu Harekete Geçirdi

İstanbul seçimlerinden çıkacak sonuca göre harekete etme kararı alan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin yenilgisi sonrası yeni parti için çalışmalarını hızlandırdı.

İstanbul seçimleri bitti ancak yankıları devam ediyor. Parti kurma çalışmalarına uzun süredir devam eden Ahmet Davutoğlu, İmamoğlu’nun zaferini ilan etmesi sonrası parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul seçimlerini özel bir ekiple birlikte takip ettiği öğrenilen Davutoğlu’nun sonuçları enine boyuna analiz ettiği ve kurulacak yeni partinin yol haritasını belirlediği ortaya çıktı.

Türkiye siyaseti önümüzdeki günlerde hareketlenecek. İstanbul seçimlerinde AK Parti’nin ağır darbe almasıyla ilk harekete geçenlerden biri Davutoğlu oldu. Uzun süredir parti kuracağı konuşulan Davutoğlu, İmamoğlu’nun seçim zaferi sonrası çalışmalarına hız verdi. AK Parti’nin 9 puan fark yediği İstanbul seçimlerini yakından takip eden Davutoğlu, kafasındaki planı devreye soktu. Yeni partinin misyonu ve vizyonu üzerine uzun süredir geniş çaplı bir çalışma yürüten Davutoğlu’nun önümüzdeki günlerde basın mensuplarının karşısına geçmesi bekleniyor.

BABACAN DA TETİKTE BEKLİYOR

Davutoğlu’nun yanı sıra Ali Babacan da harekete geçti. Abdullah Gül destekli parti kuracağı konuşulan Babacan’ın da önümüzdeki aylarda yeni partiyle ilgili açıklama yapacağı konuşuluyor. Erdoğan da zaman zaman AK Parti’nin içinden kopan muhalifleri isim vermeden sert sözlerle eleştiriyor. Ancak bu isimlerden hiçbirinin, Erdoğan’ın bu çıkışlarına yanıt vermemesi dikkat çekti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı