İstanbul Seçimini Kaybeden Yıldırım’ın Akıbeti Belli Oldu

İstanbul’da İmamoğlu’na karşı ağır bir yenilgi alan Binali Yıldırım, önümüzdeki dönemde de Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olmaya devam edecek.

İstanbul seçimlerinde ağır yara alan AK Parti’de kazan kaynıyor. Herkes, Erdoğan’ın kabinede ve parti teşkilatlarında köklü bir değişikliğe gidebileceğini düşünüyor. Bu tartışmaların gölgesinde İmamoğlu ile kritik bir yarışın içinde yer alan Binali Yıldırım’ın akıbeti de belli olmaya başladı.

Seçim günü ilk sonuçların gelmeye başladığı sırada kameralar karşısına geçen ve yenilgiyi kabul eden Yıldırım’ın genel merkez binasından ayrılırken ağladığı dikkatlerden kaçmamıştı. Yıldırım’ın binadan ayrıldığı esnada bazı partililer İstanbul İl Başkanı’nın istifa etmesi gerektiği yönünde ifadeler kullanmıştı. Bu tartışmalar devam ederken herkesin aklında aynı soru var: Yıldırım, bundan sonra ne yapacak?

SEMİHA YILDIRIM İSTEMİYOR

Seçim sonrası bir süre dinlenmeyi ve ailesine vakit ayırmayı düşüren Yıldırım’ın önümüzde dönemde Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına getirilmesi bekleniyor. Erdoğan’ın en çok güvendiği isimlerin başında gelen Yıldırım’a kabinede de görev verebileceği belirtiliyor. Yıldırım’ın önündeki en büyük engel ise eşi Semiha Yıldırım… Yürütülen seçim kampanyası süresince sosyal medyada dış görüntüsüyle ilgili ahlaksız yorumlara maruz kalan Semiha Yıldırım’ın eşinin bundan sonra siyasete devam etmemesini istiyor. Binali Yıldırım da her fırsatta eşinin bu talebini dile getiriyordu. Bakalım önümüzdeki süreç Yıldırım ailesi için ne gösterecek. Hep beraber bekleyip göreceğiz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı