İstanbul kar yağışına teslim oldu!

İSTANBUL’da 13 Şubat’ta akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini sürdürmeye devam ediyor. Şehir genelinde etkisini devam ettiren yağış sebebiyle bazı bölgelerde ağaçlar devrildi. Eyüp’te bir spor salonunun çatısı çöktü. Kötü hava koşulları sebebiyle İDO’nun bazı seferleri ertelendi.
Takip et
İstanbul kar yağışına teslim oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

İstanbul’da 13 Şubat’ta akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece saatlerinde etkisini sürdürmeye devam ediyor. Yağışın etkisiyle dün akşam saatlerinden itibaren bazı bölgelerde ağaç devrilmesi, elektrik kesilmesi gibi olumsuzluklar yaşanıyor. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve Şehir Hatları, olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı seferlerini iptal etti. Bazı vatandaşlar ise kar yağışına rağmen yasak kalkar kalkmaz Galata Köprüsü’ne balık tutmaya koştular. İşte İstanbul’da son durum…

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

İstanbul’da Cumartesi akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle bir çok ilçede ağaçlar devrildi. Sarıyer İstinye Mahallesi Sarıyer Caddesi’nde bir ağacın devrilmesi nedeniyle yol kapandı. İtfaiye ekiplerinin ağacı kaldırmasının ardından yol trafiğe açıldı. Kadıköy Acıbadem Caddesi’ndeki bir ağacın yola devrilmesinin ardından, olay yerine itfaiye ve belediye ekipleri sevk edildi. Belediye ekipleri ağacı yoldan kaldırdı.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Nerelerde ağaç devrildi?

İstanbul İtfaiyesinden alınan bilgiye göre, akşam saatlerinden itibaren Sancaktepe ve Beşiktaş’ta 6, Sultangazi’de 4, Büyükçekmece, Gaziosmapaşa, Eyüp ve Sarıyer’de 3, Beykoz, Başakşehir, Kadıköy, Kağıthane, Küçükçemece, Sultanbeyli’de 2, Ataşehir, Beylikdüzü, Silivri, Beyoğlu, Üsküdar, Ümraniye ve Maltepe’de birer ağaç devrilmesi meydana geldi.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Elektrik kesintileri yaşandı

Ağaçların yollardan kaldırıldığı, bazı bölgelerde devrilen elektrik direkleri nedeniyle de kesintilerin meydana geldiği belirtildi.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Ekiplerin yollarda çalışmaları sürüyor

Kentte birçok noktada karla mücadele için oluşturulan ekiplerin çalışmaları devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve ilçe belediye ekipleri, yollarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tuzlama ve kar küreme araçlarıyla çalışmalarına gecenin saatlerinde devam ediyor.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Belediye ekipleri sabah kısıtlamanın sona ermesinin ardından ulaşımda bir aksamanın yaşanmaması için metrobüs güzergahında ve üstgeçitlerde de çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Eyüpsultan’da spor salonunun çatısı çöktü

Eyüpsultan’da bir lisenin spor salonunun çadır çatısı biriken karın ağırlığına dayanamayarak çöktü. Çöken çadırın altında kalan 6 araç hasar görürken, bir elektrik direğinin devrilmesi sonucu bölgede elektrik kesintisi meydana geldi. İtfaiye çöken çatının altında kalan araçları çıkardı.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

İstanbul Valiliği’nden uyarı

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada yoğun kar yağışının bugün ve yarında etkili olacağı belirtilerek vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bu arada İstanbul’da kamu kurumlarında engelli, hamile ve kronik hastalığı olan personel izinli sayılacak.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Sokağa çıkma yasağı bitti Galata Köprüsü’ne koştular

Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması sabah 05.00 itibariyle sona erdi. İstanbul’da etkili olan ve zaman zaman tipi şeklinde yağan kar yağışı devam ederken, yasağın kalkmasıyla da olta balıkçıları tarihi Galata Köprüsüne koştu. Fatih’ten gelen bir olta balıkçısı, “Yasak kalktı hemen balık tutmaya geldim. Bu bir hastalıktır, hobi olarak da geliyorum. Balık yok ama bekliyorum” dedi.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

Soğuk havalarda daha çok balık olur

Başka bir balıkçı da “Yasak kalktı, sabah erkenden gelmek zorundayız. Çünkü biz ekmeğimizdeyiz. Ne kadar erken gelirsek o kadar çok balık tutarız. Güneşte olduğu gibi karda da balık vardır. Her havanın balığı vardır. Hatta soğuk havalarda daha çok balık olur. Balık dibe sığınır, bizim avlanmamız da kolay olur” dedi.

İstanbul kar yağışına teslim oldu!

İstanbullular karın tadını çıkardı. Gün boşu park ve bahçelere akın eden İstanbullular kartopu oynayıp, kardan adam yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.