adplus-dvertising

İstanbul Esenyurt Üniversitesi mezun öğrencilerini uğurladı

İstanbul Esenyurt Üniversitesi, mezun öğrencilerini görkemli bir organizasyonla uğurladı. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde gerçekleştirilen mezuniyet töreninde tüm bölümlerden yüzlerce öğrenci diplomalarını almanın sevincini yaşadı.
Takip et
İstanbul Esenyurt Üniversitesi mezun öğrencilerini uğurladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pandeminin etkisinin azalmasıyla birlikte üniversitelerde de mezuniyet törenleri tekrar yüz yüze yapılmaya başlandı. İstanbul Esenyurt Üniversitesi de düzenlediği mezuniyet töreniyle mezun öğrencilerini uğurladı. Üniversitenin, Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde yapılan mezuniyet töreninde yüzlerce öğrenci aynı anda kep atarak mezun olmanın verdiği mutluluğu yaşadı. Törenin sonrasında öğrenciler aileleriyle ve arkadaşlarıyla DJ performansı eşliğinde hoşça vakit geçirip stres attılar.

“Eğitim ve öğretim yaşam boyu devam etmeli”

Törende açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Hayrettin Akkaya; “Şu andan itibaren ülkemiz ve ülkeleriniz sizlerden olgunluk, vakar ve bu kazandığınız hasletlere yaraşır duruş beklemektedir. Sizler seçtiğiniz bölümlerdeki konuları gerçek yönüyle nasıl kavrayacağınızı, yapacağınız işleri zihninizde yaratmayı ve nesneleri gerçek haliyle bilebilmeyi öğrendiniz” şeklinde konuştu. Sözlerine şu şekilde devam eden Prof. Dr. Hayrettin Akkaya; “Değerli mezunlarımız, bu olgunluğa ulaşırken bedeni, zihni ve ahlaki gelişmenizi de sağladınız. Mesleklerinizin faaliyetlerinin önemini, ilkelerini, metotlarını, etkilerini ve hedefleriyle beraber toplum ve ülkeniz için yararlarını da idrak ettiniz. Mevlana Celaleddin’i Rumi’nin ‘hamdım, piştim’ sözündeki gibi sizler de mesleğinizle alakalı doğruyu bulup kararlılıkla benimsemeyi öğrendiniz. Mesleğinizi icra ederken kuvvetli birer irade, aklınız ve iradeniz arasında denge kurabilme hasletlerini de geliştirdiniz. Fakat şunu unutmayınız ki, eğitim ve öğretim tüm yaşam boyunca devam etmesi gereken bir süreç olup, amacımız kendimizi ve içinde yaşadığımız toplumları gerçek inanca, doğru bilgiye ve erdemli yaşayışa ulaştırmak olduğunu daima hatırda tutmak olmalıdır. Benim varsa haklarım size helal olsun, sizlerin de haklarınızı helal etmenizi dilerim” diye sözlerini sonlandırdı.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi mezun öğrencilerini uğurladı

Törende birlik beraberlik mesajı

Mezuniyet töreninde konuşan İstanbul Esenyurt Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Özyurt ise, “Ön lisans için iki yıl önce, yüksek lisans için ise dört yıl önce velileriniz ve sizler bizim kapımızı çaldınız. Çok değerli hocalarım mesleklerinde tüm bilgi birikimlerini size aktardılar. Yönetici olduğunuz zaman yetiştirdiğiniz insanları en üst seviyeye çıkararak bu bilgileri aktarmalısınız. İş yaşamına atıldığınız zaman size tavsiyem sakın torpil aramayın, iyi bir referans arayın, çaldığınız kapıda sizin arkanızda referans olan kişi desin ki, bu insanın, insanlığına, kişiliğine, dürüstlüğüne ve kabiliyetine kefilim. Kişilikli olan insanı alıp eğitmek yönetici yapmak iş adamlarının, yöneticilerin keyif duyduğu bir iştir. Bu nedenden kişiliğinizden kesinlikle taviz vermeyin” şeklinde konuştu.

Birlik ve beraberlik mesajları da veren Orhan Özyurt sözlerine şu şekilde devam etti; “Bir yönetici olduğunuz zaman vatanınıza, milletinize, devletinize ve bayrağınıza sahip çıkın. Bu gün ülkemizde oynanan oyunlar bizi birbirimize düşürmek üzere emperyal kuvvetler tarafından sergilenmektedir. İnanın, bize bizden başka dost yok. Bizim ülkemizi bizim devletimizi kimse bozamaz.” Özyurt öte yandan öğrencilerinden kendi ailelerini ve hocalarını alkışlamalarını isteyerek, “Sizleri bu mutlu gününüze taşıyan anne ve babalarınıza bir alkış istiyorum. Bir alkış da hocalarınıza. Çıktığınız yolda hepinize başarılar diliyorum. Kapımız her zaman sizlere açıktır” diye sözlerini noktaladı.

“Bugün onlarla gurur duyuyoruz”

Mezuniyet töreninde yer verilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Hecer ise törenle alakalı mutluluklarını ifade ederek, “Bugün bizim için çok özel bir gün. Mezuniyet törenimiz var ve bütün öğrencilerimizle senelerce hem bilgi hem de sosyal alanlarda beraber çalıştık. Bugün onlarla gurur duyuyoruz, çok mutluyuz öğrencilerimiz ismine. Akademik hayatlarının bundan sonra da devam etmesini ve yaşam yolunda tamamına başarılar diliyorum” dedi.

“Yeniliklere ve geleceğe açık bir üniversiteyiz”

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Atilla Uyanık ise öğrencilerini mezuniyetlerinden dolayı kutlarken üniversite olarak yenilikçi ve öncü bir kurum olduklarını vurguladı. Prof. Dr. Atilla Uyanık; “Hakikaten bugün öğrencilerimiz yeni yaşama adım atacakları için çok güzel bir gündeyiz. Biz onları elimizden geldiğince iyi yetiştirmeye çalıştık, lüzumlu donanımı verdiğimize inanıyorum. Çünkü üniversitemizde çok kıymetli hocalarımız var. İş yaşamında da başarılı olacaklarından eminim. Üniversitemiz çok yeni ve taze bir üniversite ama geleceğe ve yeniliklere açık” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Uyanık son olarak da, “Geçmişte belli bir ismi olan üniversitelere talep oluyordu ama bence bu yanlış eğitimi veren taş duvarlar değil hocalardır. Öğrencilerin yetişmesini sağlayan biziz, hocalarımıza o konuda güveniyoruz, elimizden geldiğince güzel eğitimler verdik. Öğrencilerimizin de bu eğitimleri aldıklarından eminim. Yolları bahtları açık olsun tüm öğrencilerimize çalışma yaşamında, akademik kariyer yapacak olanlara da başarılar diliyorum” diye sözlerine son verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.