adplus-dvertising

İstanbul Boğazı’nda 25. kez düzenlenen yat yarışları renkli görüntülere sahne oldu

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı çerçevesinde Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı İstanbul Boğazı’nda düzenlendi. Gerçekleştirilen yarışta yelkenler kıyasıya mücadele ederken, boğazda renkli görüntülere sahne oldu.
Takip et
İstanbul Boğazı’nda 25. kez düzenlenen yat yarışları renkli görüntülere sahne oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) çatısı altında, Moda Deniz Kulübü ve Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü (TAYK) iş birliğiyle bu sene 25. defa gerçekleştirilen yat yarışları İstanbul Boğazı’nda gerçekleşti. Miles&Smiles/Moda Deniz Kulübü Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı ismiyle gerçekleşen yarışın startı Çırağan Sarayı önünden verildi. İstanbul Boğazı’nın serin sularında birinci olmak için kıyasıya mücadele eden 34 tekne, mücadelelerin sonrasında gene Çırağan Sarayı’nda finişe ulaştı.

“Bütün yarışçılarının rüzgarları bol pruvaları neta olsun”

Etkinliğe ilişkin açıklama yapan Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Mensubu Aslıhan Aydınlık, “Moda Deniz Kulübü ve TAYK işbirliği ile Moda Deniz Kulübü Kabotaj yarışındayız. 1926 senesinde Kabotaj Hakkı Türkiye’de elimize geçiyor ve bunun sayesinde Türk limanları arasında yalnızca Türk bayraklı gemiler ticaret yapabilir hale geliyor. Bu da hem Türk ticaretinin hem de ekonomisinin bu noktada gelişmesine ve Türk denizciliğinin ve Türk filosunun gelişmesinde çok büyük katkı sağlıyor. Ümit ediyorum ki bundan sonraki süreçte hem Türk denizciliği hem de bizim TAYK ile yaptığımız işbirliği devam eder. Bütün yarışçılarının rüzgarları bol pruvaları neta olsun” şeklinde konuştu.

“Sporcularımıza destek vermeye davet ediyoruz”

Moda Deniz Kulübü Yönetim Kurulu Mensubu Can Yurdakul ise, “Bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen Kabotaj Bayramı Yarışı Kupası esasında çok güzel destekçiler var. Moda Deniz Kulübü olarak bu yıl yarışmaya destek veriyoruz ve esasında denizciliğe destek veriyoruz. Bu Şekilde günler mühim. Sporcularımıza destek vermeye davet ediyoruz, bütün markalarımızı. Biz kurumlar, dernekler olarak yarışmalara destek olsak da Türk sporu ismine, Türk denizciliği ismine da markaların bu konu ile alakalı adım atmaları çok mühim” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.