İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde adaylara ekstra burs imkanı!

İstanbul Bilgi Üniversitesi aldığı kararla 2020-2021 akademik yılı kapsamında belirlenen ön lisans programlarına yerleşen her öğrenciye ÖSYM bursunun yanı sıra yüzde 50 burs imkanı tanıyacak

Olağanüstü günlerden geçtiğimiz bu dönemde meslek yüksekokullarının önemi gittikçe artıyor. Değişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilecek, mesleki ve teknik donanıma sahip, özellikli insan gücüne ihtiyaç duyuluyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi, bu alanda farkındalık oluşturmak ve meslek öğrenimini teşvik etmek maksadıyla 2020-2021 akademik döneminde tespit edilen ön lisans programlarına yerleşen her öğrenciye ÖSYM bursunun yanı sıra yüzde 50 burs olanağı sağlıyor.

“NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜNE İHTİYAÇ ARTIYOR”

“Güçlü bir meslek, kuvvetli bir gelecek” mottosuyla yola çıkılan kampanyadan Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri yararlanabiliyor. Bugün 20 bine yakın öğrencisi, 45 bine yakın mezunu, ortalama 1.500 akademik personeli bulunan BİLGİ, 7 fakültesi, 1 enstitü, 4 yüksekokulu ve 3 meslek yüksekokulunda lisans, lisansüstü, ön lisans öğretimi verilen 150’yi aşkın programıyla öğretime devam ediyor. BİLGİ’nin 2 senelik meslek yüksekokullarında ise uzman akademisyenler ve sektör profesyonellerinden “yaparak öğrenme” modeline dayalı bir öğretimin verildiği 30’u aşkın program bulunuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Vekil Rektörü Prof. Dr. Kübra Doğan Yenisey “Yaşadığımız bu öngörülemeyen dönemde değişen dünyanın gereksinimlerine yanıt verebilecek, mesleki ve teknik donanıma sahip, özellikli insan gücüne ihtiyaç artıyor. İçinde bulunduğumuz şartlarda kuvvetli ve yenilikçi bir mesleki öğretim her zamankinden fazla önem kazanıyor. Bu alanda farkındalık oluşturmak ve mesleki öğrenimi teşvik etmek maksadıyla yaşama geçirdiğimiz burs olanaklarıyla, aday öğrencilerimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

EĞİTİM DİKEY GEÇİŞ İLE 4 SENEYE TAMAMLANABİLİYOR

Meslek yüksekokulundaki bir bölüme girmeye hak kazanan öğrenciler yeni teknolojilerle donatılmış 10’un üstünde laboratuvar ve atölyede yaparak öğrenme imkânına sahip oluyor. BİLGİ’nin alanında öncü pek çok şirket ile iş birlikleri sayesinde genç yetenekler, öğrendiklerini gerçek hayatta pratiğe dökerek mesleki deneyim kazanıyor ve sektörle ortak projelerde yer alabiliyor. BİLGİ Meslek Yüksekokulu öğrencisi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda yer verilen tespit edilmiş programlarla çift ana dal yapabiliyor. Öte yandan mezun olduğunda, dikey geçiş sınavı ile BİLGİ’de alakalı fakültelerin 4 senelik programlarında eğitimine devam edebiliyor.

Detaylı bilgi ve bursun geçerli olduğu programlara dair bilgi için https://aday.bilgi.edu.tr/sayfa/bilgi-mesleki-ogrenimi-tesvik-ediyor/ web adresi ziyaret edilebilir.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı