İstanbul Beyoğlu’nda şok eden okul servisi

İstanbul Beyoğlu'nda bulunan Güler Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi önünde denetim yapan ekipler, bir serviste 30 öğrenci görünce cezai işlem yaptı. Öğrencilerin ifadelerine göre servis, geçen yıl da aynı şekilde öğrencileri taşımış.

İstanbul’da okulların açılmasıyla birlikte görevli Mobil Okul Timleri, Trafik Şube ekipleri, Denetime, Çocuk Şube ekipleri okul servislerine yönelik incelemelerde bulundu. Yapılan denetimlerde Beyoğlu’nda ki Güler Akın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan okul servisleri incelendi. Bir okul servisinde 30 öğrencinin olduğunu tespit eden ekipler, servis aracının evraklarını da kontrol etti.

SERVİS ARACININ EVRAKLARI DA EKSİK ÇIKTI

Polisleri okul önünde durdurduğu ve içinden 30 öğrencinin çıktığı servis aracı, polis tarafından incelendi. Evrakları istenen aracın, bazı evraklarının da eksik olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polis ekipleri servis aracının şoförü hakkında cezai işlem yaptı.

Servisteki çocuklar, servisin geçen yıl da böyle olduğunu ve ayakta gidip geldiklerini söyledi. Ayrıca bazen iki kişilik koltuklarda 3 kişi, bazense arka 4’lü koltuklarda 5 kişi oturduklarını söyleyen öğrencileri, servisin güvenlik tedbirlerinden uzak olduğunu gözler önüne koydu.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı