İstanbul Bahçelievler’de 6 katlı binada patlama!

İstanbul Bahçelievler'de, sabah saatlerinde patlama meydana geldi. 6 katlı binada meydana gelen patlamanın sebebi henüz bilinmiyor. bölgede İGDAŞ ekipleri inceleme yapıyor.
Takip et
İstanbul Bahçelievler’de 6 katlı binada patlama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Bahçelievler’de sabah saatlerinde bir patlama oldu. Büyük paniğe neden olan patlamada 3 bina sakini yaralandı. İtfaiye ve İGDAŞ ekiplerinin araştırması sürüyor.

Patlama, saat 04.50 sularında Bahçelievler Soğanlı Mahallesi Mimar Sinan Caddesi üstündeki 6 katlı bir binanın giriş katında yaşandı. Alınan bilgiye göre, tekstil üstüne faaliyet gösteren bir iş yerinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple patlama yaşandı. Patlamayı duyan vatandaşlar panikle dışarıya çıktı, bazı vatandaşlar ise duman sebebiyle mahsur kaldı.

ÜÇ VATANDAŞ KURTARILDI

İhbar üstüne çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanına müdahale ederken mahsur kalan vatandaşları ise kurtardı. İtfaiye ekipleri daha sonra ilk bilgilere göre yaralanan 3 vatandaşı kurtararak, sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılar ilk müdahalenin sonrasında çevredeki hastaneye kaldırıldı.

İTFAİYE MÜDAHALE EDERKEN PATLAMALAR DEVAM ETTİ

Yaralıların kaldırılmasının sonrasında itfaiye ekiplerinin müdahalesi devam etti. Çalışmalar esnasında zaman zaman patlamaların devam ettiği görüldü. Ortalama 1 buçuk saat sonra yangın kontrol altına alındı. Yangının soğutma çalışması sürerken, patlamanın kesin sebebi araştırmanın sonrasında belli olacak.

Patlama sebebiyle bitişik olan iki binan birbirinden ayrıldı. İki binanın yanı sıra caddenin paralelindeki Sakıp Sabancı Caddesi’ndeki bazı iş yerlerinin de camlarının kırıldığı görüldü. Patlama sebebiyle cadde trafiğe kapatılırken aralarında hasar görenlerin de yer aldığı araçlar, bulundukları yerden çekicilerle kaldırıldı. Olay yerinde İtfaiye, elektrik işleri ve İGDAŞ ekiplerinin araştırmaları sürüyor.

“PATLAMA YATAKTAN FIRLATTI BENİ”

Patlamanın kendisini yataktan fırlattığını anlatan bina sakini Saadet Ergün, “Uyurken birden bire patlama oldu. Yataktan fırlattı beni, çok büyük bir gürültü oldu. Kapıyı açtım dumanlar geldi. Balkona çıktım oradan da dumanlar geldi zehirleniyordum. Mutfağın penceresini açıp hava almaya çalıştım. Ortalama bir saat sonra itfaiye geldi kurtardı. Adeta bir bomba atmışlar gibi ses geldi; savaş çıkmış gibiydi. Aşağısı tekstil atölyesiydi” şeklinde konuştu.

“DEPREM OLDU ZANNETTİK”

Çok büyük bir gürültü sesiyle uyandıklarını söyleyen bina sakini Mehmet Gümüş, “Uyuyordum, bir anda patlama oldu. Alevler binanın üzerine kadar çıktı. Sonra her taraf duman doldu. İtfaiye geldi aşağıya indirdi. Biz önce deprem oldu sandık, çok büyük bir gürültü ve sarsıntı oldu. Evde eşyalar devrildi. Aşağısı tekstil atölyesi olarak kullanılıyordu” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.