İsrail’i protesto etmek için arabasını yaktı!

İstanbul Levent’te İsrail Başkonsolosluğu önüne giden çift olayları protesto etmek için arabasını ateşe verdi.
Takip et
İsrail’i protesto etmek için arabasını yaktı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepkiler sürüyor. Beşiktaş Levent’teki İsrail Başkonsolosluğu önüne gelen bir çift, arabalarını yol ortasında ateşe verdi. Çift alev alev yanan arabalarını cep telefonuyla görüntülerken İsrail’e tepkilerini de dile getirdiler.

“İSRAİL’DE İŞKENCE ÇEKEN MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN YAPIYORUZ”

Görüntüyü çeken kadın, “İsrail Konsolosluğu önünde otomobilimizi yakıyoruz. Canı yanan Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz. Orada ağlayan çocuklar için yapıyoruz. Anaları babaları ölen çocukları için yapıyoruz. İsrail’de işkence çeken Müslüman kardeşlerimiz için yapıyoruz. Gazze’deki işkence için yapıyoruz. Gerekirse bu uğurda şehit oluruz. Yeter ki onların gözyaşları dinsin. Yeter ki aileler ağlamasın. Yeter ki çocuklar ağlamasın. Yeter ki kimse ağlamasın. Yeter ki Müslüman kardeşlerimizin canına zeval gelmesin. Gerekirse şehit olmaya razıyız. Herkes bir şeyler belirtiyor. Müslümanlar, masum çocuklar ölüyor. Yarın bayram, bayramı göremeden ölen çocuklar var. Düşman kurşunuyla ölenler var. Analar var, babalar var. ” ifadelerini kullandı.

İhbar üstüne olay yerine itfaiye sevk edildi. Yangın kısa sürüde söndürülürken arabası yakan çift ise gözaltına alındı. Çift ifadelerinin sonrasında serbest bırakıldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.