İsrail’e Ait İHA, Gazze Şeridi’ne Düştü

İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan açıklamaya göre, İnsansız Hava Aracı Gazze Şeridi'ne düştüğünü açıkladı. Hamas ise hava aracını kendisinin düşürdüğünü ve aracı ele geçirdiklerini iddia etti.

İsrail’e Ait İHA, Gazze Şeridi’ne Düştü
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre İsrail’e ait İnsansız Hava Aracı, henüz bilinmeyen bir sebeple Gazze Şeridi’ne düştü. Olayla alakalı detaylı araştırmanın yapılacağını belirten İSrail Savunma Kuvvetleri, ”“IDF İHA’sı Gazze Şeridi’nin güneyine düştü. Olay araştırılıyor” şeklinde açıklama yaptı.

HAMAS, İHA’YI ELE GEÇİRDİKLERİNİ İDDİA ETTİ

İsrail’den yapılan açıklamada İHA’nın, Gazze tarafından kendilerine yapılan bir saldırı sonucu görevlendirildiği ve belirlenen Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugaylarına ait gözlem noktalarını vurması için gönderildiği belirtilen İHA’nın bilinmeyen bir sebeple Gazze Şeridi’ne düştüğü ve sebebinin araştırıldığı açıklanmıştı.

Hamas kanadı ise İnsansız Hava Aracı’nın kendileri tarafından düşürüldüğünü ve ele geçirildiğini iddia etti. Konuyla alakalı henüz bir delil sunmayan Hamas, kendilerine yönelik bu tür saldırılara aynı cevabı vereceklerini belirtti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.