adplus-dvertising

İsrail’den küstah Gazze açıklaması! “saldırabiliriz”

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Filistinle olan ilişkilerde şuan siyasi ilerleme düşünmediklerini ve Gazze şeridinde bir askeri çatışmanın olabileceğini bildirdi. Bennett açıklamalarında konuyla alakalı ayrıntıya yer vermedi.
Takip et
İsrail’den küstah Gazze açıklaması! “saldırabiliriz”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Filistinlilerle ilişkilerde henüz herhangi bir siyasi ilerleme kaydetmeyi planlamadığını belirtti. Yediot Aharaton gazetesinin haberine göre, Bennett, İsrail Parlamentosu Güvenlik ve Dışişleri Komisyonu oturumunda açıklamalarda bulundu.

”LÜBNAN YA DA GAZZE’YE SALDIRABİLİRİZ”

Bennet, ülkesinin Lübnan ya da Gazze Şeridi ile askeri bir çatışmaya girmek mecburiyetinde kalabileceğini belirtti. Bennett, açıklamalarında bunun nedenlerine ilişkin detaya yer vermedi. Geçen ay Tel Aviv yakınlarında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmesine ilişkin Bennett, Filistin ile hali hazırda siyasi konularda bir ilerleme kaydetme planı olmadığını dile getirdi.

HAMAS KORKUSU

Bennett, İsrail’in çıkarlarının Batı Şeria ve Gazze’de istikrarı korumak ve Hamas Hareketi’nin gücünün büyümesine engel olmak, esir ve kayıpları getirmekte olduğunu vurguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.