adplus-dvertising

İsrail’den Filistinli gazetecinin cenazesindeki polislere soruşturma

İsrail, dün Filistinli basın mensubu Shireen Abu Akleh’in cenaze konvoyuna saldıran İsrail polislerine soruşturma açılacağını duyurdu.
Takip et
İsrail’den Filistinli gazetecinin cenazesindeki polislere soruşturma
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Filistinli basın mensubu Shireen Abu Akleh geçtiğimiz Çarşamba günü Batı Şeria’da İsrail kuvvetleri tarafından ateş açılması neticesi yaşamını yitirmiş, dün de gerçekleştirilen cenaze töreninde İsrail kuvvetleri bu defa basın mensubunun cenaze konvoyuna saldırmıştı. İsrail, bugün İsrail kuvvetleri tarafından öldürülen basın mensubunun cenazesine saldıran ve Kudüs’teki tören sırasında tabutu düşürmelerine neden olan polisler hakkında soruşturma açılacağını açıkladı. Yapılan açıklamada, “İsrail, polis memurlarını destekliyor, fakat meydana gelen bu olaydan dersler de çıkarılacak. İsrail polisi, yüzlerce isyancı töreni sabote etmeye ve polise zarar vermeye çalıştıkları için güç kullanmak mecburiyetinde kaldı” dendi.

Blinken’dan da kınama gelmişti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, aynı zamanda ABD vatandaşı olan Abu Akleh’in cenaze konvoyuna izinsiz giren İsrail polisinin görüntülerinden rahatsız olduğunu dile getirerek, “Her aile, sevdiklerini onurlu ve engelsiz bir biçimde uğurlamayı hak eder” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.