İsrail’de Siren Sesleri: Netanyahu Uzaklaştırıldı

İsrail’de, seçim kampanyaları çerçevesinde bir programda konuşma yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, uyarı sistemlerinin çalması sonucu konuşmasını tamamlayamadan bölgeden uzaklaştırıldı.

İsrail’de, yaklaşan seçimler için bir programda konuşma yapan Binyamin Netenyahu, konuşması devam ederken çalmaya başlayan siren sesleriyle bölgeden uzaklaştırıldı. Acil uyarı anlamına gelen bu siren sesleri, düşman saldırısının yaklaştığını haber vermek için kullanılıyor.

Gazze’den atıldığı ve hedefi İsrail’in Aşdod ile Aşkelon bölgeleri olduğu iddia edilen 5 roketin bu uyarı sistemlerini harekete geçirdiği fakat roketlerin havadayken güvenlik sistemleri tarafından vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.

KONUŞMASINI YARIDA KESMEK ZORUNDA KALDI

Konuşmasını yarıda kesmek zorunda kalan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, korumaları tarafından bölgeden uzaklaştırıldı. Toplantı salonunda bulunan kişiler de güvenlikli bir bölgeye sevk edildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun daha sonra bölgeden çıkarıldığı ve konuyla alakalalı incelemenin başlatıldığı belirtildi. Gazze tarafından ise konuyla alakalı bir doğrulama veya yalanlama henüz gelmedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı