İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

12 yıldır İsrail'de başbakanlık yapan Netanyahu, koalisyon hükümeti karşısında koltuğu kaybediyor. İsrail'de Bennett, koalisyon hükümetine katılacağını açıkladı. Bu Netanyahu'nun koltuğa veda edeceği anlamına geliyor.
Takip et
İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail’de aşırı sağ görüşleriyle öne çıkan Yamina Partisi lideri Naftali Bennett, koalisyon hükümeti kurmak için Başbakan Binyamin Netanyahu karşıtı bloğa katılacağını duyurdu.

İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

Bennett, düzenlediği basın toplantısında, mevcut tabloda Başbakan Netanyahu’nun liderliğinde sağcı bir hükümetin kurulmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yamina lideri, İsrail’in önünde iki seçenek bulunduğunu ve bunların ya beşinci seçime gitmek ya da “değişim bloğu” olarak isimlendirilen partilerle “birlik hükümeti” kurulması olduğunu ifade etti.

İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

Yehsh Atid (Gelecek Var) Partisi lideri Yair Lapid ile koalisyon hükümeti kurmak için çalışma yapacağını dile getiren Bennett, “Mühim bir an, sorumluluk almalıyız. Arkadaşım Yair Lapid ile bir hükümet kurmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya niyetliyim.” şeklinde konuştu.

KOLTUĞUNU KAYBEDEBİLİR İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

Yerel basında çıkan haberlerde, Bennett ile Lapid’in dönüşümlü başbakanlık yapacağı belirtilen koalisyon hükümetinin kurulması halinde Binyamin Netanyahu’nun 12 senedir kesintisiz yürüttüğü başbakanlık koltuğuna ilk olarak Bennett’in oturacağı kaydedildi.

NETANYAHU: YÜZYILIN ALDATMACASI İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, muhalif partilerle koalisyon hükümeti kurmak için çalışacağını duyuran Yamina Partisi lideri Naftali Bennnett’i hedef aldı.

Netanyahu düzenlediği basın toplantısında, muhalefet partilerinden Yesh Atid’in (Gelecek Var) lideri Yair Lapid ile koalisyon hükümeti kurmak için çalışma yapacağını açıklayan Bennett’i, yüzyılın aldatmacasını gerçekleştirmekle suçladı.

İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

Bennett’in İsrail kamuoyunu yanılttığını ileri süren Netanyahu, Yamina liderinin tek umursadığı şeyin başbakan olmak olduğunu öne sürdü.

Netanyahu, Bennett ve Yeni Umut Partisi lideri Gideon Saar’a bu sabah yaptığı dönüşümlü başbakanlık teklifini yinelerken, Bennett-Lapid önderliğindeki koalisyon hükümetinin İsrail’in güvenliği ve geleceği için tehdit teşkil ettiğini iddia etti.

NE OLMUŞTU? İsrail’de Netanyahu, başbakanlık koltuğunu kaybediyor!

İsrail’de 23 Mart’ta yapılan seçimin sonrasında Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, koalisyon hükümetini kurmak için Başbakan Netanyahu’yu görevlendirmişti.

Netanyahu, 4 Mayıs’ta koalisyon hükümetini kuracak yeterli desteği bulamadığı için Rivlin’e görevi iade etmişti.

Bunun üstüne Rivlin, 5 Mayıs’ta koalisyon hükümetini kurma görevini Netanyahu’nun rakibi Lapid’e vermişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.