adplus-dvertising

İsrail’de fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşüne izin verilmedi

İsrail’de fanatik Yahudilerin işgal altındaki Kudüs’te bulunan Şam Kapısı’ndan Ağlama Duvarı’na Filistinlilerin yaşadığı mahalleri kullanarak yapacakları bayrak yürüyüşüne izin verilmedi.
Takip et
İsrail’de fanatik Yahudilerin bayrak yürüyüşüne izin verilmedi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail’de her yıl olduğu gibi bu yıl de fanatik Yahudiler, bayrak yürüyüşü yapmak için Şam Kapısı’nda toplandı. Polis, fanatik Yahudilerin İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Şam Kapısı’ndan Ağlama Duvarı’na Filistinlilerin yaşadığı mahalleri kullanarak yapacakları bayrak yürüyüşüne izin vermedi. Batı Kudüs’ten Doğu Kudüs’ün Eski Şehir bölgesine doğru yürüyüşe geçmeye çalışan fanatikler, Tsahal Meydanı’da polis ekiplerince önlendi.

Polis, fanatik Yahudilere, Yafa Kapısı’ndan ilerleyebileceğini ve oradan da Ağlama Duvarı’na yürüyüşlerini yapabileceklerini belirtti. Fanatikler, polisin teklifini reddederek, Tzahal Meydanı’na gitti. İsrail polisi, yoğun güvenlik tedbiri alırken, Fanatik Yahudiler ile polis arasında zaman zaman arbede meydana geldi. Fanatik Yahudiler, sık sık “Araplar defolun”, “İntikam”, eski Başbakan Binyamin Netanyahu’ya atıfta bulunarak “Bibi Kraldır” ve İsrail Başbakanı Bennett karşıtı sloganlar attı.

Bennett, yürüyüşe izin verilmeyeceğini açıklamıştı

İsrail Başbakanı Bennett, fanatik Yahudilerin Doğu Kudüs’te Filistinlilerin yoğunlukta yaşadığı Eski Şehir bölgesinde “bayrak yürüyüşü” düzenlemesine polisin izin vermeyeceğini açıklamış, “bayrak yürüyüşünün” İsrail’in Doğu Kudüs’ü işgalinin kutladığı 28 Mayıs’ta yapılacağını duyurmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.