İsrail yük gemisi İran füzesiyle vuruldu!

İsrail’e ait bir televizyon kanalı, Umman Körfezi’nde Tanzanya’dan Hindistan’a seyreden İsrail’e ait yük gemisinin İran füzeleriyle hedef alındığını öne sürdü.
Takip et
İsrail yük gemisi İran füzesiyle vuruldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İran-İsrail arasındaki gerilim sürüyor. İsrail’e ait bir televizyon kanalı, Umman Körfezi’nde İsrail’e ait yük gemisinin İran tarafından füze ile hedef alındığını açıkladı.

Televizyon, geminin İsrailli bir işadamına ait olduğunu ve Hindistan’dan Tanzanya’ya doğru yol aldığını bildirirken, gemide hasar yaşandığını iddia etti. Olayın İsrailli güvenlik yetkililerine ve firma sahiplerine bildirildiğini, gemide yaşanan hasarın değerlendirildikten sonra yoluna devam edeceğini aktardı.

Haber, İsrailli güvenlik yetkililerine dayandırılırken, İran’dan henüz konuya ilişkin bir açıklama gelmedi.

İSRAİL, İRAN’I DAHA ÖNCEDE SUÇLAMIŞTI

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Şubat ayında İsrail’e at bir kargo gemisine gene Umman Körfezi’nde gerçekleşen saldırıdan dolayı İran’ı suçlamış ve Tahran yönetiminin gemiyi hedef aldığını öne sürmüştü. İran Dışişleri Bakanlığı’ndan söz konusu iddialara ilişkin yapılan açıklamada ise, İsrail’in bilerek İran’ı hedef göstermeye çalıştığı belirtilmiş ve iddialar yalanlanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.