adplus-dvertising

İsrail savaş uçakları ile Gazze’yi bombaladı!

İsrail savaş uçaklarının Gazze Şeridi’nde Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’na ait iki bölgeye hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Filistin Sağlık Bakanlığı ya da yetkili makamlardan saldırının neden olabileceği kayıp ya da yaralanmalara ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.
Takip et
İsrail savaş uçakları ile Gazze’yi bombaladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, Gazze‘den daha önce Sedirot şehrine gerçekleştirilen roketli saldırıya karşılık Hamas’ın yer altındaki roket motoru imalatı yapılan bir binasının hedef alındığı kaydedildi.

“KİMYEVİ HAM MADDELERİ VURDUK”

Yer altındaki askeri mevki ve merkezi bir binaya bağlayan tünelin bombalandığı söylenen açıklamada, söz konusu merkezi binada roket motoru imalatında kullanılan kimyevi ham maddelerin bulunduğu ifade edildi. İsrail ordusu açıklamasında, bu saldırının Gazze Şeridi’ndeki roket mermisi imalatına belirgin bir darbe indirdiğine yer verdi.

YARALI YA DA ÖLÜ BİLGİSİ HENÜZ YOK

Gazze’deki AA muhabirinin bildirdiğine göre, İsrail savaş uçakları, Gazze’nin orta kesimindeki İsa el-Batran ile güneydeki Ubeyde semtlerindeki noktaları hedef aldı. Filistin Sağlık Bakanlığı ya da yetkili makamlardan saldırının neden olabileceği kayıp ya da yaralanmalara ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

4 ROKET ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan, İsrail ordusundan yapılan açıklamada, ülkenin güneyinde ikinci defa siren seslerinin geldiği söylenirken, hava savunma sistemi Demir Kubbe’nin Gazze’den atılan 4 roketi etkisiz hale getirdiği kaydedildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.