İsrail sabaha kadar Gazze’yi bombaladı! Gazze’de ölü sayısı 137’ye çıktı

İsrail'in 10 Mayıs'tan itibaren devam eden saldırıları sonucunda 137 Filistinli hayatını kaybetti. Saldırılarda 950 kişi yaralandı. Son olarak Şati Mülteci Kampı'na düzenlenen saldırıda kadın ve çocuklar hedef alındı.
Takip et
İsrail sabaha kadar Gazze’yi bombaladı! Gazze’de ölü sayısı 137’ye çıktı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sağlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Şati Mülteci Kampı‘ndaki bir eve gerçekleştirilen saldırıda 6’sı çocuk, 2’si kadın 8 Filistinli daha şehit düştü. Saldırıda Yasemin Hassan (31) adlı kadın ile Ebu Hatab ailesinden Yamin (5), Bilal (10) ve Yusuf (11), El-Hadidi ailesinden Muha (36), Abdurrahman (8), Suheyb (14) ve Yahya (11) şehit düştü.

YALNIZCA 2 AYLIK BEBEK KURTARILABİLDİ

Enkaz altındakileri arama ve kurtarma çalışmalarının devam ediyor. Gazze‘deki Sağlık Bakanı Yardımcısı Yusuf Ebu Riş basına yaptığı açıklamada, saldırının gerçekleştiği evden şu ana kadar sağ kurtarılan tek kişinin 2 aylık bebek olduğunu belirtti. Ebu Riş, Şati Mülteci Kampı’ndaki saldırıyı “katliam” olarak nitelendirmenin bile yetersiz kalacağını dile getirdi.

HAMAS’TAN ROKETLİ CEVAP

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Şati Mülteci Kampı’ndaki bir eve gerçekleştirilen saldırıya karşılık olarak ve işgal altındaki Batı Şeria’da şehit düşen Filistinlilerin intikamının alınması için Aşdod, Beersheba’nın roketlerle vurulduğunu duyurdu.

137 KİŞİ ÖLDÜ, 950 KİŞİ YARALANDI

İsrail uçaklarının gece geç saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki Tel Kuleybu bölgesine düzenlediği saldırılarda da 2’si kardeş 3 Filistinli şehit düşmüştü. Böylelikle, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 10 Mayıs’tan bu yana 37’si çocuk, 22’si kadın 137 Filistinli öldü, 950 Filistinli yaralandı.

NE OLDU?

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer verilen Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi’nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00’e kadar süre tanımıştı. İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üstüne Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı. Bunun üstüne İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” ismiyle askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti. İsrail’n gece boyunca bombardımana tuttuğu Gazze’de can kaybı her geçen saniye artıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.