İsrail, sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya yeniden saldırdı! Yaralılar var…

Dün Mescid-i Aksa’ya saldırarak içeride 205 kişinin yaralanmasına sebep olan İsrail polisi bu sabahta rahat durmadı. Namaz sonrası dışarıya çıkan Filistinlilere saldıran İsrail polisi 10 kişinin yaralanmasına sebep oldu. Olaylarda plastik mermi ve ses bombaları da kullanıldı.
Takip et
İsrail, sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya yeniden saldırdı! Yaralılar var…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Haremi-i Şerif’te kılınan sabah namazının sonrasında yüzlerce kişi, Kıble Mescidi ile Kubbetüs Sahra arasında toplanarak Filistin ve Hamas bayrakları açtı. “Canımız kanımız feda olsun sana ey Aksa” ve “Hepimiz Şeyh Cerrah’ız” (İsrail’n bazı Filistinlileri evlerinden çıkarmak istediği Doğu Kudüs mahallesinin isimi) biçiminde sloganlar atan yüzlerce kişi, daha sonra Aksa’nın Aslanlı Kapı ve Hutta Kapısı’na doğru yürüyüşe geçti.

İSRAİL POLİSİ PLASTİK MERMİ VE SES BOMBALARI İLE SALDIRDI

Olay yerindeki foto muhabirinin aktardığına göre, bu iki kapının dışında bekleyen İsrail polisi Mescid-i Aksa’dan çıkan cemaate plastik mermi ve ses bombaları ile müdahale etti. Filistinli gençler ise polise taş ve şişe atarak karşılık verdi.

İsrail, sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya yeniden saldırdı! Yaralılar var…

YARALILARIN HASTANEYE NAKLİ DE GECİKTİ

Filistin Kızılayından yapılan açıklamaya göre, müdahalede 10 Filistinli plastik mermiyle yaralandı. Yaralanmaların 5’inin baş bölgesinden, dördünün ayaktan ve birinin elden gerçekleştiği söylenen açıklamada, polisin Aslanlı Kapı’yı kısa bir müddet giriş çıkışlara kapatması sebebiyle bazı yaralıların hastaneye naklinin geciktiği kaydedildi.

MÜDAHALE YARIM SAAT KADAR SÜRDÜ

Filistin Kızılayının açıklamasında, öte yandan yaralılardan birinin ağzına plastik mermi isabet ettiği ve çenesinin yarıldığı söylendi. İsrail polisi bazı Filistinli gençleri de gözaltına aldı. Ortalama yarım saat süren müdahalenin sonrasında vaziyet normale döndü.

SON 2 GÜNDÜR GERÇEKLEŞEN SALDIRILARDA ONLARCA FİLİSTİNLİ YARALANMIŞTI

İsrail polisinin önceki gün Mescid-i Aksa’nın içine girerek gerçekleştirdiği müdahalede 205 Filistinli yaralanmıştı. Kudüs’te İsrail polisinin Filistinlilere dünkü müdahalesinde de 90 kişi yaralanmış, Filistin Kızılayı yaralananlar arasında bir yaşında bebek ve çocukların da olduğunu açıklamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.