adplus-dvertising

İsrail polisi Filistinlilere destek veren milletvekiline saldırdı!

Doğu Kudüs’te Filistinlilere destek veren Yahudi milletvekili Cassif, polis tarafından saldırıya uğradı. Tartaklanan milletvekili İsrail'de infiale sebep oldu.
Takip et
İsrail polisi Filistinlilere destek veren milletvekiline saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsrail polisi, işgal altındaki Doğu Kudüs’te evlerinden çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya olan Filistinlilere destek için gerçekleştirilen gösteriye müdahale ederek Ortak Arap Listesi Bloku milletvekili Ofer Cassif’i darp etti.

Çok sayıda barış yanlısı İsrailli aktivist, mecburi göç tehdidiyle karşı karşıya olan Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere destek gösterisi düzenledi.

Şeyh Cerrah Mahallesindeki protestoda göstericiler, “işgali durdur”, “işgale hayır”, “Şeyh Cerrah Filistindir” yazılı pankartlar taşıdı.

İsrail işgali karşıtı sloganlar atan göstericilere, Ortak Arap Listesi Bloku’nun Yahudi milletvekili Cassif de destek verdi.

İsrail polisinin göstericilerden dağılmalarını istemesi üstüne bölgede tansiyon yükseldi.

POLİSİN ŞİDDETİ “GEORGE FLOYD” VAKASINI HATIRLATTI

Meydana Gelen arbedede İsrail polisi, milletvekili Cassif’i darp edip yere yatırarak, diziyle boynuna bastırdı.

Kameralara da yansıyan bu görüntü ABD’de polisin boynuna bastırıp nefessiz bırakarak ölümüne neden olduğu siyahi “George Floyd” vakasını anımsattı.

Polis, olaya tepki gösteren göstericilere de ses bombası attı.

Kısa süreli alıkonulduktan sonra serbest bırakılan Cassif’in gözlüğünün kırıldığı, elbisesinin yırtıldığı görüldü.

Öte yandan Filistin Kızılayından yapılan açıklamada, İsrail polisinin biri basın mensubu olmak üzere 4 kişiyi plastik mermiyle yaraladığı söylendi.

İsrail polisi Filistinlilere destek veren milletvekiline saldırdı!

ŞEYH CERRAH’TAKİ FİLİSTİNLİLER İSRAİL’İN MECBURI GÖÇ TEHDİDİYLE KARŞI KARŞIYA

Senelerdir yerlerinden edilme tehlikesi yaşayan 27 Filistinli ailenin korku ve endişeleri İsrail makamlarının baskılarıyla yeni bir boyut kazanmış vaziyette.

Kudüs Sulh Mahkemesi, Yahudi yerleşimcilerin talebi üstüne 2019’da Şeyh Cerrah Mahallesi’nde oturan 12 Filistinli ailenin evlerini yerleşimciler lehine boşaltmaları kararı vermişti.

Karara göre, bu ailelerden 4’ünün ocak ayında evlerini boşaltmaları gerekiyordu. Söz konusu ailelerin itirazı üstüne kararın temyiz edilerek tekrardan mahkeme sürecinin başlaması kararlaştırılmış fakat İsrail Merkezi Mahkemesi şubat ortalarında bu 4 ailenin itirazını reddetmişti.

İsrail Merkezi Mahkemesi, bu senenin başında 7 ailenin evlerini Yahudi yerleşimcilere bırakmak üzere boşaltması kararı vermişti.

İsrail mahkemesi son olarak 4 Mart’ta Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinli 3 ailenin evlerini boşaltmaları kararına yönelik itirazlarını reddetmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.