adplus-dvertising

İsrail, normale dönüyor 2022’de yasaklar olmayacak!

Nüfusunun büyük bir bölümünü aşılayarak dünyada aşılama çalışmalarında birinci olan İsrail, 2022 yılında artık kapanma gibi kısıtlama tedbirlerini uygulamayacak.
Takip et
İsrail, normale dönüyor 2022’de yasaklar olmayacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nüfusuna oranla dünyada en fazla aşı yapılan ülke olan İsrail ile Pfizer arasında varılan COVID-19 aşısı anlaşmasını Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Sağlık Bakanı Yuli Edelstein yaptıkları ortak yazılı açıklamayla duyurdu.

Aşının miktarı ve tutarı ile ilgili bilgi verilmezken, İsrail basını milyonlarca doz aşı alınacağını yazdı. Moderna ile de COVID-19 aşısı tedariki konusunda anlaşma yapmayı ümit ettiğini dile getiren Netanyahu, “İsrail, COVID-19’a karşı mücadelede gene dünyaya liderlik edecek. Artık kapanma olmayacak.” ifadelerini kullandı. Ortalama 9,3 milyon nüfusa sahip İsrail, Pfizer ile BioNTech şirketlerinin ortaklaşa geliştirdiği COVID-19 aşısını tercih etmişti.

İsrail’de, 5 milyon 350 bin kişiye aşının ilk dozu, 4 milyon 977 bin kişiye de ikinci dozu yapıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, Ocak 2021’de 10 bine dayanan günlük vaka sayıları son günlerde 200’ün altında düştü.

İsrail, normale dönüyor 2022’de yasaklar olmayacak!

İsrail’de aşılama sayesinde 21 Şubat’tan itibaren COVID-19 tedbirleri gevşetilmiş, dün de açık alanlarda maske takma mecburiyeti kaldırılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.