İsrail, Kudüs Bakanı Fadi el-Hedmi’yi Gözaltına Aldı

İsrail askerleri, Filistin Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi'yi evine yaptıkları baskınla gözaltına alındı. Hedmi 3 ay içinde 2. defa gözaltına alındı.

İsrail askerleri, Filistin idaresine bağlı Kudüs İşleri Bakanı Fadi el-Hedmi’yi evine yaptığı baskınla gözaltına aldı. Hedmi’nin Doğu Kudüs’teki evine yapılan baskın akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gerçekleştirdiği konuşmayı getirdi. Erdoğan, Birleşmiş Milletler’deki konuşmasında, “Ben merak ediyorum bu İsrail neresidir? Bu İsrail’in toprakları nereleri içine alıyor? Türkiye olarak bizim bu husustaki tavrımız açıktır, başkenti Doğu Kudüs olan bir Filistin devletinin kurulmasıdır” diyerek İsrail hükumetine tepkisini ifade etmişti.


SABAH SAATLERİNDE EVİNE BASKIN YAPTILAR

Kudüs İşleri Bakanlığı’ndan paylaşılan yazılı açıklamada, İsrail polisi ve istihbarat ekiplerinden meydana gelen geniş bir kolluk kuvveti, sabah saatlerinde Hedmi’nin işgal altındaki Doğu Kudüs’te olan evine baskın yaptı.

3 AYDA 2. DEFA GÖZALTINA ALINIYOR

Açıklamada, İsrail askerlerinin evde arama yapmalarının ardından Hedmi’yi gözaltına aldığı bildirildi. Bakan Hedmi, son üç ayda ikinci defa İsrail polisleri tarafından evine yapılan operasyonla gözaltına alınıyor.

Öte taraftan Filistin medyasına göre, İsrail polisi Filistin Sosyal Kalkınma Bakanı Dr. Ahmed el-Mecdelani’nin Kudüs’e girmesine de izin vermedi.

İsrail polisinin, Bakan Mecdelani’yi, şehre girmesi halinde gözaltına almakla tehdit ettiği bildiriliyor.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı