İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli mahkuma işkence!

Gilboa Hapishanesi’nden kaçtıktan sonra yakalanan Filistinli tutuklu Muhammed el-Arıda’nın, ağır işkenceye uğradığı kaydedildi.
Takip et
İsrail hapishanesinden kaçan Filistinli mahkuma işkence!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Filistin Esirler Cemiyeti Avukatı Halid Mehacine, yakalanan Filistinli firarı Muhammed el-Arıda ile görüşmesinin sonrasında Filistin resmi televizyonuna açıklama yaptı.

Mehacine, “Esir Arıda, gerçekten sert bir işkenceden geçti, ağır dövülme biçiminde saldırıya uğradı, başı yerlere vuruldu.” şeklinde konuştu.

Arıda’nın bütün vücudunda ağır yaraların olduğunu belirten Mehacine, “Yaralarına karşın hala herhangi bir tedavi görmedi.” ifadesini kullandı.

Halid Mehacine, Muhammed el-Arıda’nın yakalanmasından bu yana oldukça az uyuduğunun altını çizdi.

“Arıda bütün suçlamaları reddediyor” diyen Mehacine, yakalanan tutuklunun, her türlü baskı ve işkenceye karşın sorgu esnasında susmayı tercih ettiğini vurguladı.

Filistin Esirler Cemiyeti, yaptığı açıklamada, avukatlarının, 20 Eylül Pazartesi günü, yakalanan 4 Filistinli tutuklu ile görüşeceğini duyurdu.

FİRAR EDEN 6 TUTUKLUDAN 4’Ü YAKALANDI

Filistinli 6 tutuklu, 6 Eylül sabahı, İsrail’in kuzeyindeki yüksek güvenlikli Gilboa Hapishanesi’nden tünel kazarak firar etmişti.

Hapisten kaçan Fetih Hareketi’nin silahlı kanadı El-Aksa Şehitleri mensubu Zekeriya ez-Zubeydi ile İslami Cihad Hareketi üyesi Muhammed Kasım el-Arıda, Yakub Mahmud Kadri ve Eyhem Fuad Mahmud Abdullah el-Arıda yakalanmıştı.

Hapisten firar eden öbür iki Filistinli tutuklu Eyhem Fuad Kemamci ve Yakub Nufeyat ise henüz bulunamadı.

Filistin kaynaklarına göre, İsrail hapishanelerinde 365’i “idari tutuklu” olmak üzere, ortalama 4 bin 500 Filistinli bulunuyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.